Spotify Müzik Oynatma Listelerini YouTube ‘a Aktarma

Spotify’tan YouTube Music’e geçiş yapmayı düşünüyorsanız, ancak oynatma listelerinizi geride bırakmak istemiyorsanız, bunları transfer etme görevini nispeten kolaylaştıran birkaç hizmet bulunmaktadır.

 

Aşağıda yer alan sitelerden birine göre, Google’ın YouTube oynatma listeleri oluştururken ortaya koyduğu belirgin bir sınırlama olduğundan, günde on oynatma listesini dönüştürmekle sınırlı olacaksınız. Bu sitelerin her biri de varsayılan olarak herkese açık bir oynatma listesi oluşturacaktır. Bu nedenle, bunları gizli veya liste dışı tutmayı tercih ederseniz, oynatma listesi ayarlarını manuel olarak değiştirmeniz gerekecektir.

 

 

[vurgu color=”#dd3333″]En Kolay Yöntem: Playlist Buddy

Playlist Buddy

Playlist Buddy, Playlist’i Spotify’tan YouTube’a aktarmak için inanılmaz kolaylık sağlıyor. Çalma listelerini çok hızlı aktarır, ancak listeleri yalnızca tek tek aktarabilir ve oynatma listeleri 300’den fazla parçayı ne yazık ki aktaramamaktadır. Spotify kimlik bilgilerinizle siteye giriş yaptıktan sonra listelenen tüm Spotify çalma listelerinizi görürsünüz.

 

Dönüştürmek istediğiniz oynatma listesini seçin ve Oynatma Listesini YouTube’a dönüştür’ü tıkladıktan sonra YouTube kimlik bilgilerinizle giriş yapmanız istenecek ve liste otomatik olarak aktarılmaya başlayacaktır. Playlist Buddy, tüm parçaların aktarılmadığını size bildirir; ancak, hangisinin daha önce yapılmadığını size bildirmez. Playlist Buddy ayrıca listelerinizi bir CSV dosyasına dönüştürmek için de kullanılabilir.

 

 

[vurgu color=”#dd3333″]Sınırsız Çalma Listesi Uzunlukları için: Playlist Converter

Playlist Converter

PlaylistConverter ile, oynatma listelerini tek tek de aktarabilirsiniz, ancak Playlist Buddy’den farklı olarak listede bulunan parça sayısıyla sınırlı değilsiniz. Başlamak ve hesabınızı bağlamak için Spotify sekmesini tıklayın. Ardından, dönüştürülecek Spotify çalma listelerinizin bir listesini de seçebilirsiniz. PlaylistConverter daha yavaş üç aşamalı bir süreçtir ve listenizde birkaç yüz şarkı varsa oldukça uzun sürebilir.

 

Öncelikle, oynatma listenizi açılır menüden seçecek ve görüntülenmesini bekleyeceksiniz. Ardından, YouTube’a Dönüştür’ü tıklayacaksınız. Yeni bir oynatma listesi adı girme seçeneğiniz var ve ardından YouTube hesabınıza giriş yapabilirsiniz. PlaylistConverter bir dönüşüm sürecinden geçecek ve yalnızca bir kez bittiğinde, oynatma listesinin sonunda YouTube Müzik’e geçiş yapması için YouTube hesabınıza Now export’u tıklayabilirsiniz. İlerleme çubuğunda bir göz atabilir ve dönüştürebilirsiniz.

 

 

[vurgu color=”#dd3333″]Toplu Çalma Listesi Transferleri için: TuneMyMusic

TuneMyMusic

TuneMyMusic, Spotify çalma listelerinizi toplu olarak kolayca hareket ettirerek kendini ayıran tamamen ücretsiz bir hizmettir. (Google, günde on çalma listesi sınırlaması olmasaydı, teorik olarak hepsini tek seferde aktarmış olabilirsiniz.)

 

Başlamak için, Kaynak olarak Spotify’ı seçin ve Spotify çalma listesi bağlantısını yapıştırın veya Spotify’dan Yükle’yi tıklatarak birden çok liste seçin. Hedefiniz olarak YouTube’u seçin ve Müziklerimi Taşımayı Başlat’ı tıklayın.

 

TuneMyMusic ayrıca, şarkı aktarılmakta olan ilerleme çubuğunu gösterir ve hangi şarkıların YouTube’a atlama yapmadığını bilmenizi sağlar. Ancak, burada zaman zaman durduracak ve sadece listeyi aktarmayı durduracağından, burada listelenen diğer seçeneklerden biraz daha az güvenilirdir.

 

YouTube Müzik ile dalmaya devam edip etmemeniz gerektiği konusunda hala kararsızsanız, YouTube’da oynatma listelerini YouTube’a aktarmak ve bu üçüncü taraf hizmetlerini kullanmak için bu hizmetleri kullanabilirsiniz.


] }

Yorum yapın