Steam Oyun Paylaşımı Nasıl Yapılır? – Resimli Anlatım

Bünyesinde binlerce ücretli ücretsiz oyun bulunduran Steam, dünya üzerinde en çok satış yapan oyun mağazası unvanını koruyor. Belirli dönemlerde büyük indirimler yapan Steam kullanıcılarına büyük jestler yapıyor. Satın aldığınız oyunları indirip oynayabilir veya kütüphaneniz de bekletebilirsiniz.

Kütüphaneniz de bulunan veya arkadaşınızın kütüphanesin de bulunan oyunları birbirinize paylaşmanız mümkün. Fakat paylaşım yaptığınız oyun sadece bir kişi tarafından oynanabiliyor. Siz oyunda iseniz arkadaşınız oynayamaz, arkadaşınız oyunda ise siz oynayamazsınız.  Bu yazımızda sizlere steam oyun paylaşımı nasıl yapılır? konusunu anlatmaya çalışacağız.

[infobox color=”#dd3333″]Steam Oyun Paylaşımı Nasıl Yapılır?[/infobox]

Oyun paylaşımında bulunabilmeniz için Steam Guard özelliğinizin aktif olması gerekmektedir. Steam Guard özelliğinin nasıl aktif olduğunu, Steam Guard özelliği nasıl aktif edilir konusuna bakabilirsiniz. Steam Guard özelliğini aktif ettikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek oyun paylaşımı yapabilirsiniz.

  • Kendi Steam hesabınızdan oturum açın.
  • Sol üstte köşede menüde Steam>Ayarlar>Hesap>Aile seçeneklerini takip edin.
  • Aile Kütüphanesi Paylaşımı menüsü altında “Bu bilgisayara Kütüphane Paylaşımı için yetki ver” seçeneğini aktif hale getirin.
  • Daha sonra karşınıza oyun paylaşımı yapabileceğiniz hesaplar çıkacak. Paylaşım yapmak istediğiniz arkadaşınızın hesabı işaretleyin ve daha sonra Steam hesabınızdan çıkış yapın.

steam oyun paylasimi nasil yapilir1

Bu işlemlerden sonra yetki verdiğiniz arkadaşınız sizin hesabınızda bulunan oyunlara erişim sağlayıp oynayabilecek.

[infobox color=”#dd3333″]Steam Oyun Paylaşımı Nasıl İptal Edilir[/infobox]

Daha önce arkadaşınıza oyun paylaşımı yaptıysanız ve iptal ettirmek istiyorsanız yukarıda anlatılan şekilde işlemleri yapın.

Yetki ver seçeneğini kaldırın oyun paylaşımı iptal edilmiş olacaktır.


] }

Yorum yapın