TCL Movetime MT40 ile Çocuklar Artık Daha Güvenli!

Giyilebilir teknoloji ürünleri sadece büyükler için değil aynı zamanda küçükler için de bazı durumlarda hayat kurtarıcı olabiliyor.  Tabi çocuklar için üretilen saatler yetişkinler için üretilen saatlere göre daha az fonksiyonlu olarak satışa sunuluyor. Ailelerin çocukları hakkında en fazla şüpheye düştüğü konulardan biri olan güvenlik TCL Movetime MT40 aracılığı ile son buluyor. Bu cihaz ebeveynlerin çocuğunu istediği gibi takip edebilmesine olanak sunuyor. Çocuk ve aile arasındaki bağın hiç kopmamasını sağlayan bu cihaz meraklı anne babalar için adeta biçilmiş kaftan! TCL firması sadece anne babaların değil çocuklarında severek kullanacağı bir saat tasarlamayı ilke edinmiş. Bu akıllı saat ile en iyi bağlantıyı kurabilme olanağı sunan telefonu seçmek için telefon incelemeleri kategorimize göz atabilirsiniz.

MT40 Çocuklara Uygun Tasarımı ile Göz Dolduruyor

Tcl Movetime Mt40 1

Tasarımı ile özellikle çocuklara hitap etmesi bir çocuğun taktığı saatte arayacağı en önemli özelliklerden biridir. Kız ve erkek çocuklar için ayrı ayrı renklerde üretilmiş bu saat Pembe ve Mavi renk seçenekleri ile satışa sunuluyor. Aynı zamanda alternatif olarak üretilmiş kayışlardan satın alarak kullanılan cihaza farklı renk kombinasyonu ekleme olanağı bulabiliyorsunuz. Görünüş olarak 1.3 inç büyüklüğünde dokunmatik bir yapıda ekrana sahip olan bu saat nano SIM kart girişi bulunur bir şekilde piyasaya sürülüyor. Bu kısıma çocuğunuza özel bir SIM kart takarak onunla sürekli iletişim halinde kalabilmeniz mümkün hale geliyor. Kutu içeriğinde akıllı saati şarj etmek için mini USB kablosu bulunuyor. Bu kablo sayesinde cihazın şarjı biter bitmez hızlı bir şekilde akıllı saati şarj edebiliyorsunuz. Saatin bir kenarında bulunan hoparlör ve mikrofon sayesinde iletişim anında en iyi ses deneyimini yaşayabiliyorsunuz.

Teknik Özellikler Olarak Sunduğu Başarılı Performans

Movetime MT40 markalı akıllı saat 4.5G teknolojisini desteklemesi sebebiyle en iyi ses performansını sunuyor. Ses performansının yanı sıra dokunmatik panel üzerinden emojili ve sesli mesajlaşma imkanı bulunuyor. Bu sayede çocuğunuz ile sesli görüşme yapabilmenizin yanı sıra mesajlaşma imkanı da oluyor. Bu kadar özellik yetmemiş gibi saatin üzerinde bulunan kamera aracılığı ile görüntülü görüşme bile yapabiliyorsunuz.

Güvenlik konusuna gelecek olursak akıllı saatin kendi yazılımı olan TCL Connect adlı uygulamayı telefona yükleyerek çocuğunuz için güvenli bir bölge belirleyebilir, bu bölgeden çıkması durumunda uyarı mesajı alabilirsiniz. Bununla birlikte uygulama üzerinden çocuğunuzun nerelere gittiğini takip edebilmek adına konum geçmişine saat ve tarih detayları ile birlikte ulaşabiliyorsunuz.

Home 1 3

Saat güvenli bir kullanımın yanı sıra bulundurduğu IP65 sertifikası ile birlikte suya karşı dayanıklı olduğunuda savunuyor. İnceleme süremiz boyunca yağmurlu sürelerde bile bu saati kullandığımızda yağmur suyundan herhangi bir şekilde etkilenmeyerek çok iyi bir performans gösterdiğini söyleyebiliyoruz. Bu kadar özelliği bulunan bir akıllı saatin şarj süresi ne kadar olabilir ki diye düşünüyorsanız, tam olarak bu noktada da biraz şaşırabilirsiniz. 4.5G teknolojisi ile görüntülü konuşma imkanı sunmasının yanı sıra konum takibine kadar birçok özelliği bulunduran bu saat 600 mAh gücünde bir bataryaya sahiptir. Bu batarya sayesinde minimum 2, maksimum 5 gün pil ömrü sağlıyor. Tabi ki bu durum kullanım şekline göre değişiklik gösterebiliyor. Son olarak bataryanın şarj süresinden bahsetmek gerekirse yaklaşık olarak 2 saat içerisinde tam şarj durumuna gelebildiği gibi powerbank ile şarj doldurma desteği de bulunuyor. TCL Movetime MT40 fiyatı konusuna gelecek olursak cihaz Türkiye’de 999 Türk lirası gibi bir fiyata satılıyor.

Teknik Özellikleri

Ekran1.3 inç (240×240 piksel)
SIM KartNano SIM
İşlemciSC9820E
Batarya600 mAh
Şarj Süresi2 saat
Bekleme Süresi5 güne kadar
Çalışma Süresi2 güne kadar
Konuşma Süresi5 saate kadar
Su KorumasıVar (IP65)
HoparlörVar
MikrofonVar
Bağlantı4.5G, GPRS, Wi-Fi, Bluetooth 4.2
Kayış Boyutları135 mm – 200 mm
Boyutlar45 x 39 x 14 mm

] }

Yorum yapın