Twitter Hesabı Nasıl Onaylatılır ?

Hepimiz Twitter’da yer alan mavi tik’in ne anlama geldiğini biliyoruzdur. Biliyoruz ki şuanda bu yazıyı okuyorsunuz. Twitter hesap onaylatma işlemi sayesinde artık sizde o mavi tik’e sahip olabilirsiniz. Fakat hemen bir hesap açayım hesabımı onaylatma işlemini yapayım demekle o iş olmuyor.

 

Twitter onaylanmış hesap demek öyle herkese verilen bir şey değildir. Twitter onaylanmış bir hesap sahibi olmak için ise Twitter’ın oluşturmuş olduğu başvuru formundan başvurmamız yeterli olacaktır.

 

 

[accordion] [accordion_content title=”Hangi Tür Hesaplar Onaylanır ?” icon=”” active=”active”]İnsanların ilgisini çekebilecek her türlü hesap onaylanır. Bu bağlamda müzik,oyuncu,gazeteci,yazar,politikacı gibi kişilerin yada her hangi bir internet sitesi olan Twitter profillerinin hesapları onaylanabilir.[/accordion_content][accordion_content title=”Twitter Hesap Onaylanma Şartları” icon=”” active=”active”]Hesap onaylatma için öncelikle hesabınızın biraz yüksek takipçi sayısına ulaşması gerekmektedir. Telefon numarası ve e-posta adresi tarafından hesabınızı onaylama işleminiz burada güvenirlik açısından büyük rol oynar. Hesabınızın başarılı bir şekilde onaylanması için size ait bir internet siteniz olması yada başka platformlarda sosyal medya profillerine sahip olunması gerekmektedir. Eğer Twitter’dan başka bir sosyal medya platformu kullanmıyor iseniz  Wikipedia gibi bir platformda profil sayfanızın bulunması bu konuda işimize yarayacaktır. Diğer ve son seçenek ise hesabınızın herkese açık olması da Twitter’ın gözünde bir nebze önemlidir. [/accordion_content][accordion_content title=”Kişisel Bilgiler” icon=”” active=”active”]İnsanların sizlerle iletişim kurabileceği adresleriniz en önemlisi ise bir profil resminizin ve başlık resminizin olması önemlidir. Twitter’ın dikkat ettiği husuların en başında bu gelmektedir. Bunun yanında doğum tarihinizi, internet sitenizi girmeniz ve bio’yu doldurmanız gerekecektir. Aksi taktirde başvuru formunda hata alacaksınızdır.[/accordion_content] [/accordion]

 

Twitter onaylanmış hesap alabilmek için bu şartları yerine getirdiğimizde yapmamız gereken tek şey artık başvuru formunu doldurmak olacaktır.

 

 

Twitter Onaylanmış Hesap Başvuru Formu

 

Gerekli şartları sağlıyor isek ve artık sizde Twitter hesabınızın onaylanmış olmasını istiyor iseniz yapmamız gereken tek şey aşağıda vermiş olduğum linke tıklamak olacaktır.

 

https://verification.twitter.com/request

 

Twitter mavi tik’e ulaşmak için artık tek bir adım kaldı. Yukarıda ki bağlantıya tıklayarak artık hesap onaylatma formuna ulaşabilirsiniz. Bundan sonrasında ise yapmamız gereken tek şey formu doldurmak olacaktır.

 

 

Onaylama Formunu Doldururken Dikkat Etmemiz Gerekenler

 

Formu doldurma işlemlerine başladıktan sonrasında ise profilimizde neyin eksik olduğunu sizlere söyleyecektir.

 

Eğer hiç bir eksik bir şey bulunmuyor ise Twitter hesap onaylatma formuna girdiğimizde kullanıcı adımızı yazdıktan sonrasında bizden bu kullanıcıyı tanımlamak için en az iki internet sitesi bağlantısı istemektedir. Bunları doldurunuz. Eğer internet siteniz yok ise Facebook, Google+, Instagram gibi profil sayfalarınızı ekleyebilirsiniz. Eğer bir kuruluş iseniz de kuruluşunuza dair bütün bağlantıları ve en önemli olan en fazla 5 bağlantıyı koymak önemlidir.

 

Daha sonrasında ise bu internet sitesi bağlantılarını girdiğimizde profilimize mavi tik almak için ise neden doğrulatmak istediğimize dair bizlere 500 karakterlik bir alan sormaktadır. Bu alanı ne yazık ki İngilizce olarak doldurmamız gerekmektedir. Bu hemen geçilecek bir şey değildir. Yazdığınız metni İngilizceye çevirerek yollayabilirsiniz. Dikkatli olmamız gereken tek şey akıcı bir şekilde ve neden istediğimizi en kısa ve en etkili şekilde belirtmek olacaktır.

 

Bu alanları tamamladıktan sonrasında ise göndermeden önce son bir kez bize göz atmak için sormaktadır. Her işlemi doğru girdikten sonrasında “Gönder” butonuna basabilirsiniz. Gönder butonundan sonrasında ise bizleri bir teşekkür sayfası karşılamaktadır ve talebimizi aldıklarını ardından bizlere e-posta ile dönüş sağlayacaklarını bildirmektedirler.


] }

“Twitter Hesabı Nasıl Onaylatılır ?” üzerine 21 yorum

 1. Gerekli tüm alanları gerekli şekilde yapıp .com.tr li alan adım üzerinde metada bile bulunan hesabı bir türlü onaylayamadım. Gördüğüm takipçisi bile olmayan onaylı hesap dolu her yerde ama bu durum da saçmalıktan öte.

  Cevapla
 2. benim işime kesinlikkle yarıyacak bir yazı olmuş teşekkürler yeni projem için lazım olacak kesinlikle.

  Cevapla
 3. Aslında bu şekilde detaylı olması güzel. Olir olmadık herkes mavi tik almaya çalışıyor. Bu işi ticarete dökenler bile var. Ne kadar sıkı olursa o kadar iyi 🙂

  Cevapla
 4. daha önce denememiştim bu konuda aydınlattınız beni makaleyi okuduktan sonra bir deneyelim bakalım onaylanacakmı 🙂

  Cevapla
 5. Birçok sitede anlatım yapılmıştı.Ama burda daha kolay ve detaylı anlatırmış.neden doğrulatmak istediğimize dair bizlere 500 karakterlik bir alan sormaktadır.Burayı İngilizce olması kötü olmuş

  Cevapla

Yorum yapın