Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?

TWİTTER’ DE GÖRÜNÜR OLMA

Onaylı hesap olmanın en önemli özelliği tanınır olmasıdır. Bu hesaplar tanınır olmaları sayesinde onay ibaresi olan Twitter mavi tik alabilir. Twitter hesabı onayında belirli bir kriter yoktur.

 

ONAYLANMIŞ HESAP KRİTERLERİ

Telefon numarası, e-posta doğrulanmalıdır. Biyografi bölümü doldurulduktan sonra geçerli bir profil fotoğrafı koyulmalıdır. Doğrum tarihi yazılmalıdır.

Tweetler herkes tarafından görünüyor olması gerekir.

 

Twitter Mavi Tik Alma 1

 

MARKA ÇALIŞMASI

Şahıs hesabı için kişi adı gerçek olmalı. Şirket hesapları için Twitter ismi gerçek olmasa da şirket adı gerçek olmalıdır. Profildeki resim şirket veya kişiye ait olup netliği yüksek kalitede olmalı. Firmanız ile irtibatlı olan e-posta adresi yazılmalı. Twitter hesabı resmi web sitesinde, resmi web sitesi de twitter profilinde paylaşılır. Twitter hesabı başka sosyal medya hesaplarında da paylaşılarak geniş kitleye ulaşmak mümkündür.

 

Twitter Mavi Tik Alma 2 300x166

 

Mavi Tik Alınamazsa

İlk başvurunuz sonucunda onay verilmese 30 gün geçtikten sonra tekrardan başvuru yapılabilir.

 

TWITTER MAVİ TİK NASIL ALINIR?

Twitterda mavi tik alabilmek için başvuru formu doldurması gerekir. Başvuru formu doldurulduktan sonra ekranda bulunan “Continue” seçeneği tıklanır. Hesabın onaylanması için kullanılan Twitter kullanıcı adı seçilerek giriş yapılır. Şahıs değil de kuruluş olarak onaya tıklanır ve  “Next” seçeneğine basılır.

 

Onaylı Twitter Hesabı

Twitter da hesap onaylaması yapılmalıdır. İsminiz kenarındaki mavi tik sayesinde hesap tüm dünyaya ilan edilebilir. Twitter mavi tik almak zor değildir. Bu onayı alabilmek için kişisel bilgiler güncellenmeli, telefon ve e-mail doğrulaması gerekir. Bu işlemlerden sonra mavi tik alma isteğinde bulunulabilir.

 

Onaylanan hesaplardaki mavi tik yalnızca ünlü olmayı sağlamaz. Bunun yanında farklı iş sektörlerinin kapısını aralamayı sağlar.

 

Adım Adım Twitter

Kişisel hesabın onayında fotoğraflı olan kimlik, pasaport ya da sürücü kimliği kopyası gerekir. Hangi hesabı onaylanacağı konusunda bazı faktörler bulunur.

 

Twitter da Kullanılan ‘Kamu Yararı’ Kelimesinin İçeriği;

Twitter da kullanılan ‘kamu yararı’ kelimesi aşağıda yazan alanların etkin olduğu kurumları içerir.

Müzik, televizyon, sinema, moda, yönetim, siyaset, din, gazetecilik, medya, spor, işletme, yemek ve buna benzer birçok alan kamu yararı kelimesinin içindedir.

 


] }

Yorum yapın