Web Site Yaptıracaklara 7 Öneri

Kendinize ait ya da firmanızı tanıtan bir internet sitenizin olmasını istiyorsunuz. Doğaldır ? .Şirketinizin, iş yerinizin, ofisinizin veya herhangi bir şey ile internette ki yerinizi almak istiyor iseniz bir internet sitesi elbette şart.

 

Tabi insanların sizin hakkınızda daha fazla bilgi için ve size kolayca ulaşabilmesi adına köprü kuracağı bir internet sitenizin olması gerekmektedir. Aklında orjinal fikirler olan fakat internet sitesi kurmak için yeterli bilgiye sahip olmayan bireyler çareyi başka firmalara, kişilere internet sitesi yaptırmakta ararlar. Bu yazımda da eğer bir internet sitesi yaptırmak için hevesleniyor iseniz paranızı boşa harcamamanız için doğru yöntem seçiminden bahsedeceğim. Yalnız her önünüze gelene internet site siparişi verilmez. Bu sipariş için en uygun kişileri, firmaları seçmeniz önerilir.

 

Günümüzde artık her hangi bir kişi,kurum,mağazalar bile internet sitesi ile yayın hayatına geçebiliyor. Tabi illa site yaptıracaksanız bir şeyler satmak için değil çok farklı tür ve kategoriler içinde yaptırabilirsiniz. Ama en önemlisi de mantıklı düşünüp paranızı en iyi şekilde olacaktır. Eğer belirli kitleler elde edemez iseniz hevesiniz kursağınızda kalabilir.

 

 

Bunun için sizlere belli başlıklar sıraladık. Lütfen önerilerimize bir göz atınız;

1) İnternet sitenizi kuracağınız firmayı bulmak için internette araştırmalar yapınız. Müşteri yorumlarına bakınız. Şikayetleri kesinlikle göz ardı etmeyiniz.  Ucuza kaçmayı kesinlikle düşünmeyiniz.

 

2) İnternet sitenizi yaptırmak için araştırmalarınız sonucunda bulduğunuz firmanın kendi sitesine göz atın.

 

3) Siteyi yapacağınız şirketin daha önce yaptığı sitelere göz atmanız o firma hakkında ki düşüncelerinizi şekillendirir.

 

4) Siteyi yapan kurum yapılan siteleri özgün ve siteyi anlaşılır bir şekilde yapmış mı ?” sorusunu sorgulayın.

 

5) Siteyi yapan kurumun sitenizi hangi içerik yönetim sistemiyle oluşturacağını sorun. Kullanabileceğiniz admin paneli her zaman sizin işinize yarayacaktır.

 

6) Sitenizi yaptırdıktan sonrasında ise çalıntı olarak mı almış yoksa kendi emeği ile mi yapmış seziniz. Bu ileride işinize dertler açabilir.

 

7) Siteyi yapan kişi sitenize SEO ayarlarını tam bir şekilde yapmış mı kontrol etmeniz gerekmektedir. Arama motorlarına kayıt işleminiz önemlidir.

 

Genel olarak bu 7 madde ‘ye dayanarak internet sitenizi yaptırabilirsiniz. Bunların yanında dikkate alınacak bir çok madde sayılabilir. Ama kesinlikle ve kesinlikle ucuza kaçmayınız. Ucuz etin yahnisi yavan olur atasözü ‘nden yola çıkarak ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. Ekleyebileceğiniz başka başlıklarınız var ise seve seve yorumlarınızı bekliyorum. Okuduğunuz için teşekkür ederim ☺.


] }

Yorum yapın