Whatsapp Toplu Mesaj Gönderme Sınırı

Facebook`un sahip olduğu mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yanlış bilgilendirme ve söylentilerle mücadele etmek için amacıyla iletilen iletilere sınırlama getiriyor. Kullanıcılar artık tek seferde daha az kişiye toplu ileti gönderebilecek.

 

Whatsapp Toplu Mesaj Gönderme Sınırı

Güncelleme gelmeden önce tek seferde, en fazla 20 kişiye kadar ileti yapılabiliyordu. Yeni gelen güncellemeyle birlikte bu sayı 5 kişiye düşürüldü.

 

Hemen yürürlüğe giren yeni limit bütün dünyada geçerlidir. 5 alıcı sınırı, geçtiğimiz Temmuz ayında Hindistan`da cinayetler ve linç girişimlerinin sosyal medya platformunda söylentilerin yayılmasıyla bağlantılı olduğunu belirledi. Hindistan, 1,6 milyar kullanıcısından yaklaşık 200 milyonu oluşturan WhatsApp`ın en büyük pazar payıdır.

 

Değişiklik bugün Jakarta, Endonezya`da bir etkinlikte açıklandı. WhatsApp politika ve iletişim başkan yardımcısı Victoria Grand “Bugünden itibaren dünyanın her yerine tek seferde beş ileti limiti uyguluyoruz” dedi.

 

Whatsapp Toplu Mesaj Gonderme Siniri
Resimde, Temmuz ayında Hindistan`da başlayan sınırlama gösterilmiştir.

 

Yeni yönlendirme sınırı, gruplarda dahil olmak üzere, WhatsApp`taki bütün sohbetler için geçerlidir. Bu da demek oluyor ki, bir grup azami 256 kişiden oluşabilir ve tek seferde güncellemeden önce en fazla 5.120 kişiye ulaşabiliyorken, bu sınırlandırma ile birlikte 1.280 kişiye ulaşabileceğiz.

 

WhatsApp iletişim müdürü Carl Woog, Reuters`e verdiği demeçte, güncellemenin önce Android kullanıcılarına geleceğini ve ardından iOS ile 21 Ocak`ta günü tüm telefonlarda başlayacağını söyledi.

 

Siz bu yapılan güncellemeyle alakalı ne düşünüyorsunuz? Sizce amacına ulaşmasında bu kısıtlama yardımcı olur mu?

 

 


] }

“Whatsapp Toplu Mesaj Gönderme Sınırı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın