WhatsApp Web Karanlık Mod Nasıl Aktif Edilir ?

Facebook‘un popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp yalnızca telefonlar üzerinde değil bilgisayarlarımızın tarayıcılarında da hizmet vermektedir. WhatsApp Web Nedir ? Nasıl Kullanılır ? diye merak ediyorsanız buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Son aylarda karanlık mod oldukça popüler bir hale geldi. İlk olarak bunu getiren iPhone, iOS 11 sonrası sürümlerde telefonu tamamen karanlık modda kullanmanıza olanak sağladı. Daha sonra bu yarışa İnstagram ve Anroid de katıldı. WhatsApp’ın yakın bir zamanda Android ve iOS cihazlar için karanlık bir tema haline geldiği haberiyle karşılaşmış olabilirsiniz. Hatta çoğu kişi telefonlarında artık WhatsApp karanlık modu kullanıyor.

whatsapp web karanlık mod nasıl yüklenir

Karanlık mod, Android Q beta ve iOS 11 veya sonraki sürümlerinde de kullanılabilir. Telefonunuzda olduğu gibi bilgisayar üzerinden WhatsApp Web Karanlık Mod kullanabilirsiniz. Bunun nasıl göründüğünü merak ediyorsanız aşağıda sizler için WhatsApp Web’de Karanlık Mod nasıl aktif edilir diye maddeler halinde sıraladık. Sizlerde aşağıdaki maddeleri takip ederken kendi bilgisayarınız üzerinde bu karanlık modu aktif edip deneyimleyebilirsiniz. Tabi şunuda eklemem gerek bu özellik henüz resmi olarak kullanıma sunulmamıştır.

WhatsApp Web Karanlık Mod için Yapmanız Gerekenler

Sizlerde telefonunuzda olduğu gibi tarayıcınız üzerinden WhatsApp Web’i karanlık modu kullanmak istiyorsanız, öncelikli olarak  Google Chrome veya Mozilla Firefox’un en son sürümüne sahip olmanız gerekmektedir. Bu tarayıcılar üzerinden aşağıdaki maddeleri takip ederek sizlerde karanlık modu kullanabileceksiniz.

google chrome whatsapp web karanlık mod

  1. Adım: Google Chrome ve Mozilla FireFox kullanıcıları Stylus uzantısını tarayıcınıza indirin.
  2. Adım: Uzantı web tarayıcısına yüklendikten sonra bu bağlantıya gidin
  3. Adım: Koyu tema da dahil olmak üzere çeşitli renkli temalar göreceksiniz, “Stili Yükle” yi seçin
  4. Adım: WhatsApp Web’e dönün ve sayfayı yeniden yükleyin

Artık karanlık mod WhatsApp web’de görünecektir. WhatsApp’ın karanlık modunun telefonda olduğu gibi tarayıcınız üzerinden de kullanabileceksiniz. Ancak, uygulamanın masaüstü sürümünde karanlık modun resmi bir sürümünü bekliyorsanız, böyle bir duyuru veya haber yoktur. Resmi olarak karanlık mod özelliği geldiğinde bizler size bunu bildireceğiz.

WhatsApp Web Karanlık Mod Nasıl Yüklenir ?

Bir diğer seçeneğimiz ise farklı bir uygulama sayesinde WhatsApp Web’i karanlık modda kullanabileceksiniz. Bu işlemi Windows ve MacOS üzerinden yapabilirsiniz. Ancak bu işlemde diğer uygulamada olduğu gibi resmi değildir. Buradaki olan uygulama bir yazılımcı tarafından geliştirilip ücretsiz olarak sunulmuştur. Bu sebeple indirirken bu uyarıları göz önünde bulundurmanızda fayda olacaktır.

  1. Adım: İlk olarak WhatsApp Web’in resmi uygulamasını buradan indirin.
  2. Adım: WADark dosyasını buradan indirin.
  3. Adım: İndirdiğiniz WADark dosyasını masaüstüne çıkardıktan sonra çalıştırın.
  4. Adım: Daha sonra WhatsApp Web uygulamasına girdiğinizde karanlık mod aktif olacaktır.

Her ne kadar Windows ve MacOS ile uyumlu olarak çalışsa da bu uygulamayı indiren bazı MacOS kullanıcıları güvenlik hatası alabilir. Bu nedenden dolayı uygulamaya güvenlik izni vererek rahat bir şekilde uygulamanızı karanlık modda kullanabileceksiniz. Windows kullanıcıları için böyle bir hataya hiç rastlanılmamış. Bu yüzden Windows üzerinden rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Karanlık mod popülerliğini merak ediyorsanız. Bu modu kullanmak telefonlarınızın şarjının daha uzun bir şekilde kullanılmasına olanak sağlıyor. Ayrıca uzun süre telefon ve bilgisayarlarda vakit geçirenler göz sağlığını korumak için karanlık modu tercih edebiliyor. Beyaz ışığın aksine karanlık tema daha az göz yoruyor. Bu nedenle ofis çalışanları da çok fazla bu temayı tercih ederek, iş yerlerinde kullanıyorlar. Sizlerde hem batarya ömrünü uzatmak ve göz sağlığınızı korumak için karanlık mod kullanabilirsiniz.

 


] }

Yorum yapın