Windows 10 Dokunmatik Klavye Nasıl Açılır?

Windows 10 Ekran Klavyesi Nasıl Açılır? Windows 10 Dokunmatik Klavye Nasıl Açılır? Bu konularla alakalı bilgi sahibi olmak isteyen kişiler, aklına takılan bütün soruları bu yazımızda bulabilirler.

 

Klavyenizin çalışmadığı durumlarda, bilgisayarınızda alternatif olarak bulunan ekran klavyesini kullanabilirsiniz. Hatta, son dönemlerde üretilen birçok dizüstü bilgisayarda dokunmatik ekran bulunduğu için, dokunmatik klavye olarak da kullanabilirsiniz.

 

Windows 10 Dokunmatik Klavye Nasıl Açılır?

Bilgisayarınız dokunmatik ekrana sahip olmasa bile, ekran klavyesini fare yardımıyla kullanabilirsiniz. Görev çubuğuna ekleyeceğiniz klavye simgesiyle çok hızlı bir şekilde açıp, kapatabilirsiniz.

 

Dokunmatik klavyeyi açmak için aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekmektedir.

  • Ekranınızın altında bulunan görev çubuğuna gelin ve sağ tuş tıklayarak açılan menüden [vurgu color=”#000000″]“Dokunmatik klavye düğmesini göster” seçeneğini seçin.
  • Dokunmatik Klavye Dugmesini Goster 224x300
  • Bu işlemi yapmanızın ardından, görev çubuğunda bulunan simgelere klavye simgesi gelecektir. Bu simgeye tıklayarak, klavyenizi kullanabilirsiniz.
  • Ekran Klavyesi Simgesi

 

Klavyenin sol üst köşesinde bulunan ayarlar sekmesini kullanarak, klavyenizi detaylandırabilmeniz mümkündür. Windows 10 dokunmatik klavye boyut ayarlamasını bu menüden yapabilirsiniz. Ayrıca, fareniz ile yazmak istediklerinizi de bu menüden yapabilirsiniz.

Ekran Klavyesi 1024x299

 

 


] }

Yorum yapın