Windows 10 Donanım Değişikliği Sonrası Lisans Sorunu (Resimli Çözüm)

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarımızda donanım değiştirme işlemi yapmamız gerekebilir. Bu işlemi yaptıktan sonra başımıza gelebilecek sorunlardan birisi ise Windows 10 lisans sorunu, Peki bu sorunu düzeltebilir miyiz. Bu yazımızda sizlere bu sorunu yaşadıktan sonra yapmanız gerekenleri aşağıda anlatacağız.

Değiştirdiğiniz donanımı çıkartıp yeniden taktığınız zaman bu sorun çözülmüş olacaktır. Böylesi bir sorun yaşamamak için donanım değişiminden önce kesinlikle microsoft hesabınızla oturum açmanız gerekmektedir.

Windows 10 Donanım Değişikliği Sonrası Lisans Sorunu Nasıl Çözülür?

Denetim masası üzerinden Windows’u etkinleştir bağlantısına tıklayın.

Windows Donanim Degisikligi Lisans Sorunu 1 300x161

Açılan pencere üzerinden Sorun Gider seçeneğine tıklayın.

Windows Donanim Degisikligi Lisans Sorunu 2 300x300

Sorun giderme tamamladıktan sonra tamamlandı penceresi çıkacaktır. Bu cihazın donanımında yakın zamanda değişiklik yaptım bağlantısına tıklayın. Daha önce microsoft hesabı ile giriş yaptıysanız otomatik olarak windows etkinleşecektir.

Windows Donanim Degisikligi Lisans Sorunu 3 300x174

Microsoft hesabı ile oturum açmadıysanız, bir sonraki ekranda microsoft hesabı ile giriş yapmanız için linke tıklayın ve mail adresini girin.

Windows Donanim Degisikligi Lisans Sorunu 4 238x300

Microsoft hesabı girilmiş olmadığından dolayı “Windows Etkinleştirilemedi” uyarısı alacaksınız.

Windows Donanim Degisikligi Lisans Sorunu 5 238x300

Bilgisayarı kapatıp eski donanımınızı takın. Bilgisayarı açın microsoft hesabınız ile hesabınız açılacaktır. Şifre istediğinde microsoft hesabınızın şifresini yazın ve giriş yapın. en baştan tüm işlemleri tekrarlayın windows etkinleştirilmiş olacaktır.

Windows Donanim Degisikligi Lisans Sorunu 6 249x300

Eski donanım ile microsoft hesabınızı etkinleştirilmiş oldu. Artık yeni donanımınızı taktığınızda tekrar en baştan başlayarak sorun gider bağlantısına tıkladığınızda otomatik olarak microsoft hesabınızdan keyi alıp Windows 10 aktif edilmiş olacaktır.

 


] }

“Windows 10 Donanım Değişikliği Sonrası Lisans Sorunu (Resimli Çözüm)” üzerine 3 yorum

Yorum yapın