Herhangi bir Windows yüklemesi yapar iken kurulum yapacağınız sürücüde başka bir Windows Sürümü yüklü ise sizde bu sürücüye biçimlendirme işlemini uygulamadan kurma işlemine geçer iseniz Windows.old adlı bu klasör oluşur. Bu klasörün içinde ise eski dosya ve klasörleriniz bulunur. Bunlara kişisel dosyalarınızda dahildir.

 

Windows.old klasörünün bilgisayarınıza hiç bir yararı olmayacağı gibi silinmesinde de hiç bir zararı yoktur. Sizde fark edeceksinizdir ki günümüzde çoğumuz rezerve ile Windows 10 ‘a geçiş yaptığımız için hepimiz de bu klasörler oluşmuştur. Kapladığı alan biraz fazla olduğundan dolayı bu klasörü silmeniz de fayda da vardır denebilir aslında.

 

 

Windows.old Klasörü Nasıl Silinir ?

 

Windows.old klasörünü normal olarak delete tuşuyla silmeyi deneyenler arasındaysanız çakın bir beşlik ✋. Delete tuşuyla silmeye çalıştığımızda içinde ki belgelerin çoğu silinse dahi yinede bir kısmı inatla kalmaktadır. Biz ortadan kaldırabilmek için iki farklı çözüm yoluna başvurabiliriz.

 

Bu klasörü silebilmek için ikinci yol olan  3. parti disk temizleme yazılımları ile silebileceğiniz gibi Windows ‘un bize sunduğu programsız bir şekilde de sile bilmeniz mevcuttur. Windows ‘un izin verdiği derecede bu klasörü silebilmeyi öğrenmek için sizler için hazırlamış olduğumuz kısa videomuza göz atabilirsiniz. İyi seyirler dileriz ☺.


Gökmen Efsun {efsungokmen}

Teknoloji dünyası sınırsız bir alandır. Bu alanda bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir