Windows Toplu Dosya İsmi Değiştirmek

Klasör içinde klasörler, klasörler içinde dökümanlar. Ah lanet olası isimlere sahip olan yeni klasörler. Temel bir bilgisayar kullanıcısının bileceği bu yöntemlerden bahsetmek aslında çok basit. Ama yinede hatırlatmakta fayda var. Teknoloji çağında yaşadığımızdan dolayı her gün bilgisayar kullanmasını öğrenen bir çok gencimiz mevcuttur. Çok zor olmamakla beraberinde “Windows ‘ta Birden Fazla Dosyanın İsmini Aynı Anda Nasıl Değiştirebiliriz ?” bundan bahsedeceğim.

 

Genelde bu dosya isimlendirme işlemi normal kullanıcılara pek lazım olmaz iken devlet yerlerinde bu tür isimlendirmelere çok ihtiyaç duyulmaktadır. Bu tür ihtiyaçları gidermek için bizi ziyaret ettiğinizden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederiz☺.  İsterseniz lafı uzatmadan “Bu Dosyaların İsimlerini Birkere de Nasıl Değiştirebiliriz ?” ona geçelim.

 

 

Windows ‘ta Toplu Olarak Dosya İsmi Değiştirmek Nasıl Yapılır ?

 

Windows‘ta en basitinden toplu olarak dökümanların isim değiştirmesi hepsi seçildikten sonra “F2” kısayolu ile yada mouse ‘un sağ tuşuna tıklayarak “yeniden adlandır” butonu tarafından yapılır. Bunu daha iyi anlayabilmeniz adına sizler için hazırlamış olduğumuz videomuza göz atarsanız yazmış olduklarımızın kafanızda pekişeceğinden eminiz. İyi seyirler dileriz efendim ?!


] }

Yorum yapın