Word Belgesini Google Dokümanlarda Açma

Bir Word belgesini açmak istiyorsunuz ama bilgisayarınızda Word yüklü değil mi? Yüklü olmasına gerek yok. Word belgesini Google Dokumanlar aracılığıyla içe aktararak açabilirsiniz.

 

Word Belgesini Google Dokümanlarda Nasıl Açabiliriz?

Bir Word belgesini Google Dokümanlarda açabilmemiz için önce dosyayı Google Drive`a yüklememiz gerekmektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Adım 1: Google Drive`ı açın.  Açılan sayfada, “Yeni” butonuna tıklayın ve “Dosya yükleme” seçimini açın.

 

Yeni Ve Dosya Yukleme 300x293

 

Adım 2: Açılan pencerede yüklemek istediğiniz Word belgesini seçin ve “Aç” butonuna tıklayın. Bu işlemi yaptıktan sonra sayfayı yenileyin.

 

Dosya Secme Penceresi 300x173

 

Adım 3: Dosya yükleme işlemini tamamladıktan sonra, yüklemiş olduğunuz dosyanın üzerin gelin ve fare ile sağ tıklayın. Burada önce “Birlikte Aç” sekmesine ardından açılan pencerede de “Google Dokümanlar” seçeneğini seçin.

 

Birlikte Ac Ve Google Dokumanlar 300x193

 

Bu işlemleri yapmanızın ardından, Word belgenizi Google Dokümanlarda açmış olacaksınız. Bilgisayarınızda Word olmasa bile, burada düzenlemeleri yaptıktan sonra belgeyi tekrar indirerek başka kişilere gönderebilirsiniz.

Ayrıca, MS Office`de karşılaşabileceğiniz bir problem olan bu ürün anahtarı zaten kullanılmış sorunun çözümü yazımızı okuyarak, problem yaşıyorsanız bu probleminizi giderebilirsiniz.


] }

Yorum yapın