Youtube Kanal Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Youtube günümüzde en çok kullanılan dijital platformlardan biri olmasının yanı sıra bazı insanlar için kazanç kapısı olma niteliğine de sahip oldu. Belirli bir aboneyi ulaştıktan sonra kanal konseptini değiştirmek isteyen kullanıcılar doğrudan kanalın adını değiştirmek ile işe başlıyor. Ancak kanal adını değiştirmek için bazı işlemleri başarı ile tamamlamak gerekiyor. Kanal adınısürekli olarak değiştirmek Youtube tarafından spam olarak nitelendirildiği için Google şirketi bu konu hakkında bazı sınırlamalar getirdi. Bu sınırlamaların en önemlisi 90 günlük zaman diliminin içerisinde kanal adınızı maksimum 3 kere değiştirebileceğiniz belirtiliyor. Youtube hesabı doğrudan gmail hesabınıza bağlı olduğu için herhangi bir şekilde değiştirilen youtube kullanıcı adı tüm google servislerine etki edecek ve isim güncel hali ile görünmeye başlayacaktır.

Youtube Kanalının Adını Değiştirme

Bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıda verdiğimiz aşamaları teker teker doğru bir şekilde devam ettirmelisiniz. Aşamaların devamlılığını doğru bir şekilde sağlarsanız kanal adınız başarılı bir şekilde değişecektir. Kanal ismi değiştirme aşamaları mobilde ve masaüstü versiyonda farklılık göstermektedir.

Masaüstü Versiyonda Youtube Kanal Adı Değiştirme

 1. İlk olarak Google servislerine mevcut kullanıcı adınız ile giriş yapmalısınız.
 2. Google’a girdiğinizde ekranın sağ üst köşesinde bulunan profil fotoğrafı simgesine tıklayın ve burada karşınıza çıkacak açılır menüden “Ayarlar” sekmesine giriş yapın.
 3. “Ayarlar” sekmesine tıkladığınızda bu kategoride kanalınıza ve google hesabınıza dair birçok ayarı bulabilirsiniz.
 4. Eğer tek hesap değil de birçok hesap açık durumdaysa hangi kanalın adını değiştirecekseniz o kanalı listelenen hesaplardan seçmeniz gerektiğini söylemekte fayda var.
 5. Ardından hesap ayarları sayfasında en üst kısımda “Kanalınızın Adı” gösterilecektir. Hemen yan tarafında bulunan kalem simgesine tıklayın.
 6. Kalem simgesine tıkladıktan sonra Google Servislerinde kullanacağınız ismin değiştirme kısmı karşınıza çıkacaktır.
 7. Son adım olarak “Ad – Soyad” olarak belirtilen kısma kanalınızın adını girin ve hemen altta bulunan “Adımı şöyle göster;” yazan kısımdan gösterilecek adın seçimini yapın.

Mobil Versiyonda Youtube Kanal Adı Değiştirme

 1. Mobilde kanal adınızı değiştirmek için telefonunuzda “Youtube” uygulamasının yüklü olması gerekmektedir.
 2. Youtube Mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra masaüstü versiyonda olduğu gibi mobil versiyonda da sağ üst kısımda bulunan profil resmine tıklamanız gerekmektedir.
 3. Profil resmine tıkladıktan sonra karşınıza yeni bir menü düzeni çıkacak ancak hesap adı değiştirme kısmına ulaşmak için açılan menüde profil resminin olduğu kısıma tekrardan tıklamanız gerekiyor.
 4. Ardından kanal adınızın gözüktüğü bir menüye ulaşacaksınız. Kanal adınızın sağ tarafında bulunan “Ayar” simgesine tıklayarak kanal adı değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Google servislerinde kullandığınız isim ile Youtube’da kullandığınız ismin farklı olmasını istiyorsanız marka hesabı oluşturmanız gerekiyor. Bu marka hesabını oluşturduktan sonra kanalınıza bağlantısını gerçekleştirebilirsiniz.


] }

Yorum yapın