7 Adımda Youtube Kanal Geliştirme

Ne kadarda YouTuber ‘lar çoğaldı dimi ? Bir çok tür ve bir çok içerik. Önemli olan ise benzer içeriğe sahip olduğumuz Youtube kanallarından öne çıkmak değil midir ? İşte sizlere sunacağımız bu 7 öneri sayesinde onların önlerine geçebilirsiniz. Sizleri rakiplerinizden ayıracak olan en önemli şey güzel tasarımlarınız ve videolarınız izlendiğinde tabiri caizse dandik olduğunuz değil profesyonel olduğunuzu kanıtlamanız dır. İşte kanalınızda dikkat etmeniz gereken 7 madde !

 

 

Youtube İyi Bir Kanal İçin 

 

 •  En ve en önemlilerinden biri olan YouTube kanal isminizdir. Her ne kadar güzel ve akılda kalıcı bir kanal ismi sizin hafızalarda kalıcılığınıza delalet eder ?.
 • İkinci maddemiz ize kanalınıza girilidiği zaman göze çarpan tasarımınız çok önemlidir. Girildiği gibi kötü duran resimler, özenilmiş kanal yada video görselleri izleyici kaybetmenize büyük bir olanak sağlar ?.
 • Önemli olan diğer bir konu ise videolarınız başka bir video izlenir iken yan tarafta çıktığında dikkat çekici bir isme ve güzel bir video fotoğrafına ihtiyacı vardır. Merak edilen her şeye tıklanır. Bu yüzden ne kadar çok merak edici başlıklar koyar iseniz hepsi tamamen sizin yararınıza olacaktır. Fakat gel gelelim ki koyduğunuz başlıklar videoyu karşılayabilecek düzeyde  değil ise de milleti kandırmanın lüzumu yok. Daha çok akıllara kötü bir şekilde kazınıp bir daha o kişi tarafından hiç bir tık almayabilirsiniz ?.
 • Videolarınız yüksel bir kalitede boy gösterip diğer YouTuberlar ile boy tutuşmanızı sağlayabilecek durumda olmalıdır. Günümüz zamanında 4k çözünürlükte video yükleyen YouTuberlar olduğu sürece siz 360p çözünürlükte video yükler iseniz yada hadi hadi bu konuyu geçiyorum bunu anladınız siz. Önemli olan diğer bir özellikte videoda ki seslerin ve görüntünün kalitesidir. Eğer mikrofondan sesiniz cızırtılı bir şekilde gidiyor ise o mikrofonla iyi bir iş olmaz atın onu çöpe. İzlerken seyiricinizi sıkmayacak şekilde akıcı türde videolara çekmeniz ön görülür. Montajlarınız güzel olmalıdır. Çok göze batan ve acemice işler yapar iseniz bırakın tutulma hayalini çok tık alamazsınız bile ?.
 • Bu zamanda YouTube kanalı açan arkadaşımız hayrına videolar çekmediği için kanalınızı Google Adsense’ye bağlayarak kazanlar elde etmeniz unutulmayacak nedenler arasındadır. Google’dan üç beş bir şeyler gelsin bizde yolumuza bakalım ?.
 • Baktınız tutulmaya başladınız. Videolarınız güzel tık, yorum, like alıyor hop bir sponsor arayışına girin. Ne kadar çok markalardan sponsor almaya bakarsanız sizin o kadar çok profesyonel olduğunuza inanırlar ve bir o kadar çok da many many many demek bu ?.
 • Örneğin bir sponsor bulamaz iseniz bir partner bulabilirsiniz. Partnerler belirli  şartlar koşulunda
  sizin kanalınızın reklamını yaparlar. Kanalınıza sahip çıkarlar. YouTube ilerleyen zamanda kanalınızı kapatacak olursa bu partnerler sayesinde tekrardan kanalınızı geri açtırabilirsiniz. Bu partnerlerin de kazancı sizin üzerinizden dir.

 

Bu işlemleri yavaş yavaş yaptığınızda izleyeceğiniz yollar yukarıda ki gibidir. Hepimiz temel olarak bilsekte bunları uygulayabileceğimiz bir kanalımız yoktur. İşte hayat kimi saçma sapan kanallar en üst sıralarda yer alırken sizin özenerek yaptığınız iş belki en alt sıralarda yer almaktadır. Ama acaba siz neyi yapıyorsunuz. Birde unutmadan söyleyelim YouTube ‘da video anahtar kelimelerini iyi girmeniz lazım. Video anahtar kelime aracına bakmak istiyor iseniz ” YouTube Düzgün Anahtar Kelime Seçimi ve İlk Sıra ” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Önemli olan sabrınız ve yılmamanızdır. Videolarınızı çeşitli sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı sakın ha unutmayın. Umarım yararlı olmuştur iyi günler dilerim ?.


] }

“7 Adımda Youtube Kanal Geliştirme” üzerine 33 yorum

 1. Arkadaşlar yukarıdaki metinde sizlere youtube kanalınızı gekiştirmek hakkında bir çok bilgi paylaşılmıştır.Bu bilgilere ek olarak sizlere kendim hazırladığım dosyayı ücretsiz olarak vereceğim.Bu dosyada sizlere youtube kanalınızı geliştirmek için 30 farklı püf noktası verdim.Kendi youtube deneyimim ve tecrübemin yanında youtuberlerin deneyim ve tecrübeleriini ve kapsamlı araştırmalarımı göz ardına ederekten bir dosya hazırladım.Bu dosyadaki püf noktalarını en iyi şekilde uygularsanız youtube kanalınızı geliştirebilirsiniz.Aşağıda vereceğim link üzerinden dosyayı indirebilirsiniz.
  Youtube kanalınızı gelirştirmek istiyorsanız tıklayın: —
  Arkadaşlar linki malesef link.tl üzerinden yapmak durumunda kaldım bundan dolayı hepinizden özür dilerim.Bunu yapmamın sebebi youtube kanalı geliştirmek hakkında yapmış olduğum kapsamlı araştırma, kendi tecrübelerimden kesitler ve aynı şekilde youtuberlerin youtube kanalı geliştirme kesitlerini göz ardına ederkten bu dosyayı hazırladım ve çok büyük emek sarf ettiğmi düşünüyorum.Bundan dolayı maddi gelir elde etmek istediğimden dolayısı ile link.tl’ye başvurmak zorunda kaldım.
  Bu dosyayı indirip harfiyen en iyi şekilde uygulamanız halinde youtune kanalınızı geliştirme olanağına sahip olabilirsiniz.
  Teşekkürler !
  Not: İndirdiğiniz dosyayı lütfen kendi adınıza göstermeyiniz.Bu uyarıyı aynı şekilde dosyada da belirttim.

  Cevapla
 2. Youtube kanalınızı geliştirmek hakkındaki tecrübelerimi ve diğer youtuberlerlin tecrübelerini göz ardına ederekten sizlere bir metin belgesi paylaşıyorum eğer sizlere paylaştığım bilgileri harfiyen uygularsanız kesinlikle youtube kanalınızı gelitşirebilirsiniz.
  Youtube kanalınızı geliştirmek hakkında bilgi edinmek için tıkla: —

  Cevapla
 3. Youtube kullanıcıları; ModaSky sitesinde videolarını yayınladığı takdirde Sponsor ve Reklam bulabilir. Ayrıca Abone sayılarını arttırarak kanalını büyütebilir.

  Cevapla

Yorum yapın