YouTube Düzgün Anahtar Kelime Seçimi ve İlk Sıra

Anahtar kelimeler ne olursa olsun bir içeriği ön plana çıkartmak için her zaman bizlere lazım olacak şeylerdir. İlerleyen teknolojide bu değişir mi bilinmez ama bundan kurtuluşumuzun olmayacağı kesinlikle bellidir. Bu yüzden sizde içeriğinizi ön plana çıkartmak istiyor iseniz yapmanız gerekenler anahtar kelime araştırmasıdır.

 

Arama motorları araması ile sosyal medya araması arasında bazı önemli farklar bulunmaktadır. En basitinden Google‘da ki en popüler sorgular ile YouTube ‘da ki en popüler sorgular aynı değildir.

 

Google arama motoruna en son eklenen özelliklerinden biri olan aranacak terimin yazımına yazmaya başlar başlamaz arama sonuçlarını sıralamaya koyması ve karakter girimi devam ettikçe de filtrelenen sonuç devam etmesidir. Siz yazar iken de açılan pencerede önerilerini göstermektedir. Fakat YouTube ile Google kesinlikle karıştırılmamalıdır.

 

 

YouTube Videoları İçin Anahtar Kelime Araştırması

YouTube ‘ta videolarınızı optimize eder iken kullanacağınız anahtar kelime aracını kendi bünyesinden kaldıran YouTube ; Adwords Anahtar Kelime Planlayıcıyı ön plana sokmaktadır. Bunun haricinde kullanmış olacağınız başka anahtar kelime planlayıcıları sizlere çok büyük bir oranda yarar sağlayacaklardır.

 

https://adwords.google.com/KeywordPlanner

 

Alıntıda vermiş olduğum bağlantıya tıklayarak kelime analizlerini bir çok farklı kategoride aranma hacimlerine varana kadar bulabilirsiniz. Anahtar kelime yazar iken en çok dikkat etmeniz gerekenler ; çektiğiniz videoyu tanımlayan bir çok etiketin aranma hacimleri olacaktır. Bunun haricinde o kelimenin rekabeti bile sizler için önemlidir. En çok aranan terimin yanında onu açıklayan terimler girmeniz her zaman size yarar olarak dönecektir.

 

Eğer sizde videolarınızın ilgili olduğu terimde arandığında ilk sıralarda yer almasını istiyor iseniz yapmanız gerekenler mutlaka anahtar kelime planlayıcılarına işinizin düşmesidir. Ne kadar videonuzu tanımlayacak zengin etiketlere sahip iseniz o derece çok ön planda olmanız artacaktır. Bu da sizlere popülerlik ve para kazandıracaktır.

 

Kafanıza göre anahtar kelime yazmak tamamen şansınıza bağlıdır. Bu yüzden yazacağınız kelimelere bakmak sizin için yararlı olacaktır ?.


] }

Yorum yapın