MozRank Nedir ?

Sitenizde SEO çalışmaları yapar iken karşılaşacağınız bir çok terim olacaktır. Hepsi farklı bir şeyi ifade ederken siz bunların içinden nasıl çıkabilirsiniz diye de düşünmeniz anormal de değildir açıkçası. Yeni kurulan bir sitede SEO çalışmaları yapacak olan insanları tutacak paramız olmayabilir. Biz kendimiz de yapamaz mıyız ? tabi ki de yapabiliriz. Bunun için önemli olan çok okuyup çok araştırmaktan geçer. Bu gün de sizler için MozRank SEO terimi hakkında bilgiler vereceğiz.

 

 

MozRank Nedir ?

 

Bu terim sizler için internet sitesinde yapılmış olan SEO çalışmalarının tümünün bir puanlama sistemi olarak karşımıza çıkar. Sitenizin SEO puanını belirtmektedir. Karmaşık ve çeşitli bir şekilde hesaplanan MozRank değeri; PageRank algorіtması ‘nın gelіşmіş halі olarakta ifade edilse bile tam olarak aynı şekilde işlemezler.

 

 

MozRank Nasıl Hesaplanır ?

 

MozRank değerinizin hesaplanması için ;

 

  • Backlіnk ѕayıѕı ve çeşitliliği,
  • İndex ѕayıѕı,
  • Domaіn уaşı,
  • Kırık linkler,
  • H1,H2,H3 etiketleri,
  • Dmoz ‘a kaydı,
  • Sitemap,
  • İçerik

 

gibi ve daha fazla bir çok değerlerinize bakarak hesaplanmaktadır. Bunların yanın da MozRank değerini öğrenebilmeniz için bir çok bu değerinizi hesaplayan siteleri araştırarak bulabilirsiniz. MozRank siteniz için yapılan SEO çalışmalarının bütününü kaplamaktadır.

 

 

MozRank Değeri Nasıl Yükseltilir ?

 

Eğer sitenize bir SEO Uzmanı tutar iseniz yukarı da saymış olduğum kriterler doğrultusunda sitеniz için çalışmalar yaparak diğer algoritmaların değerinin yükselmesi sonucunda MozRаnk değerinizi yükseltmek ile görevlidir. Bunun yanında tabi ki de bir  SEO Uzmanı ‘na ihtiyacınız yoktur. Kendiniz de eğer becerebilirim diyor iseniz bu işin sonucu araştırmaktan geçmektedir.

 

Yapılamayacak hiç bir şey yoktur. Kendi emekleriniz sayesinde zirveye çıkabilirsiniz. Siteniz için arama motoru optimizasyon çalışmaları yapmadan önce bütün terimleri öğrendiniz den emin olmalısınız. Hepsini aşama aşama giderek tamamlar iseniz kesinlikle güzel sonuçlar elde edersiniz. Sizlere bu internet dünyasında başarılar dilerim ☺.

 


] }

“MozRank Nedir ?” üzerine 3 yorum

Yorum yapın