9 Maddede Etkili Bir Anahtar Kelime Nasıl Yazılır ?

Ah şu anahtar kelimeler ? Algoritmaların yanında bizi yükselten ve düşürenler onlar değil midir ?❗ Her bir içeriğimiz için anahtar kelimelerin ne kadar da önem arz ettiğini hepimiz biliyoruz. Her ne kadar akla gelen ilk terimlermiş gibi olsa da aslında hiç öyle değildirler. Her bir insanın bakış açıları farklı olduğundan dolayı sizin de yapmanız gereken tek şey içeriğiniz ‘in anahtar kelimelerini zenginleştirmeniz ‘dir.

 

Biliyorum bu konu hakkında yazılmış çizilmiş çok makale olsa da her birinden fikir edinmeniz sizin internet sitenizin için gelişim kat edebilme adına yarar sağlayacaktır. Şimdiden güzel yorumlarınızı bekliyorum iyi okumalar dilerim ☺.

 

 

Etkili Anahtar Kelime Nasıl Yazılır ?

  • Ürünlerinizi / hizmetlerinizi / yazılarınızı tanımlayan bir anahtar kelimelerinden oluşan bir liste çıkartmak ile işe başlayabilirsiniz.
  • Ziyaretçilerinizin arama motorunda arayabileceği bu ürünlerinizi / hizmetlerinizi / yazılarınızı tanımlayan eş anlamlı sözcükleri ‘de listeye dahil etmeyi unutmayınız.
  • Sitenizde bulunan her şeyi bir kategoriye bağlayın. Ürünlerinizi / hizmetlerinizi / yazılarınızı sınıflandırmak size yarar sağlayacaktır. Bunlara göre anahtar kelime araştırması yapmak ise size her zaman kolaylık sağlayacaktır.
  • Aklınıza gelen ilk anahtar kelimelerin yanı sıra içeriğinizi kapsayacak daha kapsamlı kelimelere de yer verebilirsiniz.
  • Marka terimlerini anahtar kelime olarak kullanmanızda hiç bir sakınca yoktur.
  • Yazdığınız içeriğini unutunuz. Arama motorunda ne arasınız ki sizin içeriğiniz ile karşı karşıya gelebilirsiniz düşüncesi içinde olunuz.

 

Sitenizin yer aldığı kategori altında bir çok rakipleriniz olacağı aşikâr ‘dır. İşte siz bunların bir adım ötesine geçebilmek adına yaptıkları her çalışmayı dikkatlice izleyerek ve bunun sonucunda iyi bir plan yaparak bir adım önlerine geçmelisiniz. Bu durumda anahtar kelime bulma sürecine şu maddeleri de ekleyebilirsiniz.

 

  • Rakiplerinizi inceleyiniz ve sizin içeriğiniz ile yarışabilecek ürünlerinizi / hizmetlerinizi / yazılarınız için hangi anahtar kelimeleri kullandıklarına bakınız.
  • Diğer sitelerde yayınlanan makalelerini okuyunuz.
  • Medyanın onlar ile ilgili ne yazdığını inceleyin ve backlink çalışmalarına göz gezdirebilirsiniz.

 

Bu basamakların çoğu çok basit gelebilir ve hatta siz bir anahtar kelime aracı kullanıyor olsanız dahi hiç bir robot‘ un insanlar kadar akıllı olduğunu unutmamız gerekmektedir. Bu araçları sadece fikir edinebilmek adına kullanabilirsiniz. Unutmayın ki gereğinden fazla kelime tekrarlarına düşmemeniz gerekmektedir. Aksi halinde spam olarak ön görülebilirsiniz. Umarım bu yazdıklarım sizlerin beyninde bir fikir oluşturmuştur. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim.


] }

Yorum yapın