Alanında En İyi 4 İnternet Tarayıcısı

Web tarayıcısı işletim sistemi üzerinden web sitelerinde güvenli bir şekilde gezinmenizi sağlayan yazılımdır. Hem Windows, hem de Linux üzerine birçok web tarayıcısı bulunmaktadır. Bu tarayıcılar tercih edilirken güvenlik, performans, tasarım ve kullanıcı deneyimi açısından değerlendirilir. Bu tarayıcıları sizler için denedik ve bu yazımızda en iyi web tarayıcılarını sizlere sunuyoruz.

 

 

Google Chrome

Google arama motorunun üretmiş olduğu dünyada kullanılan en popüler tarayıcılardan birisidir. Anlık olarak kullanıcı deneyimini veri merkezine aktararak, her sürümde kullanıcılarına daha iyi performans almaları için güncellemeler yapmaktadır. Web sitelerine uyumluluğu açısından en iyi tarayıcılardan birisi olarak en çok RAM kullanan tarayıcıdır.

 

 

Mozilla

Bağımsız olarak üretilmiş olan bu web tarayıcısı hem tasarım olarak, hem de eklentiler açısından developerların kullandığı popüler tarayıcılar arasındadır. RAM kullanımı Google Chrome göre daha azdır. Bu sebeple kullanıcıların çoğunlukla tercih ettiği en iyi tarayıcılar arasındadır.

 

 

Opera

Gerek RAM kullanımı, gerekse tasarımı açısından en üst düzey performansı gösteren tarayıcılar arasındadır. Kendi dahili vpn servisi, reklam engelleyici gibi eklentilerle kurulu olarak gelmektedir. Kullanıcıların en çok sevdiği özelliği ise dahili olarak gelen güç tasarrufu modudur. Birkaç eklenti sayesinde hem Mozilla mağazası, hem de Chrome mağazasındaki eklentileri kurabilmektedir.

 

 

Safari

MacOs işletim sisteminde kurulu olarak gelen Apple firmasının ürettiği bir web tarayıcısıdır. Chrome kadar performans gösterip en az RAM tüketen web tarayıcıları arasındadır. Kendine özgü eklentileri ile güvenlik açısından üstün bir web tarayıcısı olan Safari, MacOs kullanıcılarının vazgeçilmezidir.

 

Ek olarak; Opera ve Mozilla Linux tabanlı işletim sistemlerine de tam uyumlu olarak çalışmaktadır. Bu sebeple Linux tabanlı işletim sistemi kullananların sıkça tercih ettiği web tarayıcılar arasındadırlar.


] }

“Alanında En İyi 4 İnternet Tarayıcısı” üzerine 3 yorum

  1. Merhaba, yazınız için teşekkürler. Blog yazarlarının sosyal paylaşım ve buluşma noktasına sizleri de bekleriz. Böylelikle içeriklerinizi diğer blog yazarlarına tanıtabilir ve diğer blog yazarlarıyla kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz. İyi çalışmalar.

    Cevapla

Yorum yapın