Telefonun Ekranı Bilgisayara Kablosuz Bağlama

Telefonumuzun ekranını her zaman bir televizyona kablosuz bir şekilde aktarabiliriz fakat kablosuz bir şekilde nasıl bilgisayara aktarabileceğimizi düşündünüz mü ? Nasıl muhteşem dimi. İşte Windows 10 ile beraberinde Windows ‘un kendi içinde bulunan bağlanma özelliği sayesinde telefonun ekranını bilgisayara aktarma işlemini gerçekleştirebiliriz.

 

Bu işlemi gerçekleştirir iken hiç bir şeye ihtiyacınız yoktur. Ne programa nede bir kabloya. Telefon ekranını kablosuz bilgisayara aktarma işlemini gerçekleştirmek için tek ve tek ihtiyacını olan şey bir telefon ve bir bilgisayar olmasıdır. Bundan sonrasında ise artık telefonunuzun ekranında gördüğünüz ve yaptığınız her şeyi tıpkı bir televizyonmuş gibi bilgisayarın ekranından görebilirsiniz.

 

 

Telefon Ekranı Bilgisayara Nasıl Yansıtılır?

Bunun için ise her telefonda bulunmayan fakat son zamanlarda çıkan güncel bir Android işletim sistemine sahipseniz bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Telefonunuzda eğer bu özellik yok ise üzgünüm ki ne yazık ki kablosuz bir şekilde Android işletim sistemine sahip akıllı cihazınızın ekran görüntüsünü bilgisayara aktaramazsınız. Kablosuz ve programsız bir şekilde Android işletim sistemine sahip akıllı cihazımızın ekran görüntüsünü bilgisayara yansıtmak için ise yapmamız gereken işlem basamakları:

 

 • Windows cihazınızdan “Başlat” simgesine tıklayın.
 • Başlat simgesinden arama kısmına “Bağlan” ilk çıkan programa tıklayın.
 • Burada bilgisayarınızın bağlanma işlemi sırasında ismi gözükmektedir.
 • Daha sonra akıllı cihazınızdan “Ayarlar” kısmına gelin.
 • Bu menülerden “Ekran Paylaşma” yada “Paylaş ve Bağlan” seçeneklerine tıklayın. Telefondan telefona fark gösterebilir.
 • Daha sonrasında bu kısımdan “Ekran Yansıtma” yada “Mirecast” isimli bir kısım olacaktır.
 • Buna tıklayarak “Bağlan” butonuna basın ve cihaz aramasını başlatın.
 • Daha sonrasında ise bulduğu cihazlar arasından bilgisayarınızın ismi ile aynı olana tıklayın.

 

Artık telefonun ekranını bilgisayara yansıtma işlemini başarı ile gerçekleştirmiş bulunuyorsunuz. Bundan sonrasında ise Android işletim sistemine sahip Mirecast özelliği bulunan akıllı cihazların ekran görüntüsünü eş zamanlı olarak bilgisayarınızda ön izleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise akıllı cihazlarımızın marka ve modeline göre ekran paylaşma ayarlarının farklı konumlarda olmasıdır. Ne yazık günümüzde şuanda tüm Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda bu özellik olmamasına rağmen eğer 1-2 sene içerisinde almış olduğunuz Android işletim sistemine sahip akıllı cihazların yüzde doksan gibi bir oranında bu özellik bulunmaktadır. Telefonunuzun ayarlarına iyi bakmanız bu özelliği keşfetmekte sizlere yardımcı olacaktır.


] }

“Telefonun Ekranı Bilgisayara Kablosuz Bağlama” üzerine 15 yorum

 1. Bu web sitesi sizinde içeriğinizi çalmış. Lütfen siz de benim gibi telif atın. Daha bir sürü yazınız var sitede çalınan.

  Cevapla

Yorum yapın