Android Cihaz Nasıl Yedeklenir ?

Hemen hemen her birimiz zaman ilerledikçe ve kullandığımız cihazlar eskidikçe yeni bir cihaza geçiş yaparız. Yeni bir cihaza geçiş yaptığımızda ise eski verilerimizi yeni cihazımızda otomatik olarak gelmesini istememiz doğal bir durumdur. Bu yüzden Android nasıl yedeklenir adlı soru sormanız olağan olacaktır. İsteklerimiz doğrultusunda oluşan bu durumu gelin bakalım nasıl çözeceğiz ?

 

Durum sadece bundan da ibaret değildir. Her hangi bir gerçekleşecek olan arıza yüzünden telefonunuzda yer alan fotoğraf vb. verilerinizin gitmemesini istiyorsanız yapmanız işlem aslında çok basittir. Android yedekleme işlemini yaparak bu işin üstesinden başarıyla gelebilirsiniz ?. Android yedekleme işlemini belirli periyotlara bağlayarak ara ara telefonunuzun yedeklerinin alınması her hangi bir sorun ile karşı karşıya geldiğinizde sizlerin verilerinizin yok olmasının önüne geçecektir.

 

 

Android Telefon Nasıl Yedeklenir ?

Android cihazınızdan içerik, veri ve ayarları Google Hesabınıza yedekleyebilirsiniz. Yedeklenen bilgilerinizi orijinal cihaza veya başka bir Android cihazına geri yükleyebilirsiniz. Verileri geri yükleme, cihaz ve Android sürümüne göre değişir. Daha yüksek bir Android sürümünden daha düşük bir Android sürümü çalıştıran bir cihaza yedek geri yükleyemezsiniz.

 

Android Google Yedekleme işlemlerine başlamak için ise :

  • Öncelikle telefonunuzdan “Ayarlar” uygulamasına girin.
  • Ardından “Sistem” butonuna tıklayın.
  • Buradan ise “Yedekle ve Geri Yükle” kısmını seçin. (Eğer sistem başlığı altında yoksa Android cihazın marka ve modeline göre farklılık göstererek Ayarlar kısmına geri dönüp bu kısımdan Yedekle ve Geri Yükle kısmını bulun.)
  • Bu kısımdan “Google Yedekleme” kısmına bakınız.
  • Ardından bu başlık altından “Verilerimi Yedekle” başlığını aktif etmeniz yeterli olacaktır.

 

Bu başlığı aktif ettikten sonrasında ise artık altında yer alan başlıklara dikkat etmelisiniz. Yedekleme zamanınızı hangi Google hesabınıza yedekleme alacağınızı bu başlıklar altından seçebilirsiniz. Aşağısında yer alan başlıklardan “Google Hesabı” başlığı altına gelerek Google hesabınızı seçin.

 

Ardından seçmiş olduğunuz hesaba telefonunuzda yer alan veriler belirli periyotlar ile yedeklenecektir. Bu verilerinizin ayda, yılda, kaç günde bir olmasını istiyor iseniz bu başlıklar altından seçmeniz olağandır. Tek dikkat etmeniz gereken nokta markadan markaya bu ayarlarının konumlandırılmasında bir farklılık gösterilebilir.

 

Bu başlık altından seçeceğiniz her bir ayar telefonunuzda neyi yedekleme yapıp yapmayacağını belli edebilir ve eğer yeni bir Android cihaz alıp geri yükleme işlemini başlatmak istiyor iseniz bu başlık altından sağlayabilirsiniz.


] }

Yorum yapın