Kapat
Android Launcher
Mobil 611 0

Android Launcher Nedir ? Nasıl Yüklenir ?

Android işletim sisteminin en güzel ve en keyifli noktalarından bir tanesi de özelleştirilebilmesi. İşte Android’i özelleştirmenin en kolay yollarından bir tanesi Android Launcher ☺!

 

Android açık kaynak kodlu bir sistem olduğundan dolayı pek çok Android cihaz üreticisi, akıllı telefon ve tabletlerini özelleştirmek için farklı arayüzler tasarlamaktadırlar.

 

 

Launcher Nedir ?

 

Launcher, ana ekran ve menünün bulunduğu alanı kapsayan bir temadır. Bu tema sayesinde ana ekranda bulunan fontlar, geçiş efektleri, klasör yapısı, menü yapısı ve aklınıza gelebilecek pek çok detayı özelleştirebilirsiniz. Eski telefonlarda ki tema olayına benzetsek bile tema olayına çok benzememekle benzemek arasında bir yapıya sahiptir.

 

 

İyi Bir Launcher Telefonun Hızını Artırabilir Ve …

Sistem dostu iyi bir launcher, telefonunuzun görselliğini geliştirirken, telefonun hızını artırabilir, RAM kullanımını azaltabilir, bu sayede telefonun güç tüketimini de azaltabilirsiniz.

 

İyi Bir Launcher Nereden Temin Edebilirim ?

Telefonunuzun marketine girdiğinizde genellik olarak Kişiselleştirme kategorisinde yer alır. Onun haricinde araştırarak güzel bir Launcher apk ‘sı bulabilirseniz de kullanabilirsiniz. Ama en temiz olanı Play Store ‘da Arama yerine Launcher yazarak yüzlercesini bulabilirsiniz. Unutmayın ki tercihiniz ilk gördüğünüz Launcher değil işinize yarayan bir Launcher olsun. İyi günler dilerim ☺.


Gökmen Efsun {efsungokmen}

Teknoloji dünyası sınırsız bir alandır. Bu alanda bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir