Android Launcher Nedir ? Nasıl Yüklenir ?

Android işletim sisteminin en güzel ve en keyifli noktalarından bir tanesi de özelleştirilebilmesi. İşte Android’i özelleştirmenin en kolay yollarından bir tanesi Android Launcher ☺!

 

Android açık kaynak kodlu bir sistem olduğundan dolayı pek çok Android cihaz üreticisi, akıllı telefon ve tabletlerini özelleştirmek için farklı arayüzler tasarlamaktadırlar.

 

 

Android Launcher Nedir – Nasıl Yüklenir ?

 

Launcher, ana ekran ve menünün bulunduğu alanı kapsayan bir temadır. Bu tema sayesinde ana ekranda bulunan fontlar, geçiş efektleri, klasör yapısı, menü yapısı ve aklınıza gelebilecek pek çok detayı özelleştirebilirsiniz. Eski telefonlarda ki tema olayına benzetsek bile tema olayına çok benzememekle benzemek arasında bir yapıya sahiptir.

Android Launcher yüklemek için ilk adım, bir uygulamayı indirmekle tamamen aynıdır. Google Play Store’a gidin ve başlatıcıyı adına göre arayın veya “Launcher” yazın. Nova Launcher bu kılavuzda örnek olarak kullanacağız, ancak aynı işlem herkes için geçerlidir.

İndirmek ve yüklemek istediğiniz launcher bulduğunuzda, bir sonraki adım onu ​​yapılandırmaktır. Çoğu Android Launcher, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak bir kurulum kılavuzuna sahiptir, bu nedenle ana ekranınızda görünmesi gereken başlatıcı uygulaması simgesine dokunmanız yeterlidir. Değilse, diğer tüm uygulamalarınızın bulunduğu uygulama çekmecesine göz atın.

Uygulama simgesine – kullandığınız telefona bağlı olarak – dokunduğunuzda, “X başlatıcısı şu anda varsayılan olarak ayarlandı” şeklinde bir açılır mesaj görebilirsiniz, [yeni ad başlatıcı] “. Denemek istediğinizi onayladıktan sonra, ana ekranınızın görünümü tamamen değişmelidir.

Genellikle bu olduğunda, yeni varsayılan launcher gerçekten ayarlamadınız, bu yüzden ev düğmesine bastığınızda kafa karıştırıcı olabilir ve eski launcher geri döner. Telefonunuz bunu yapabilir veya varsayılan olarak hangi launcher kullanmak istediğinizi soran kullanışlı bir açılır pencere sağlayabilir.

 

İyi Bir Launcher Telefonun Hızını Artırabilir mi ?

Sistem dostu iyi bir launcher, telefonunuzun görselliğini geliştirirken, telefonun hızını artırabilir, RAM kullanımını azaltabilir, bu sayede telefonun güç tüketimini de azaltabilirsiniz.

 

İyi Bir Launcher Nereden Temin Edebilirim ?

Telefonunuzun marketine girdiğinizde genellik olarak Kişiselleştirme kategorisinde yer alır. Onun haricinde araştırarak güzel bir Launcher apk ‘sı bulabilirseniz de kullanabilirsiniz. Ama en temiz olanı Play Store ‘da Arama yerine Launcher yazarak yüzlercesini bulabilirsiniz. Unutmayın ki tercihiniz ilk gördüğünüz Launcher değil işinize yarayan bir Launcher olsun. İyi günler dilerim ☺.


] }

Yorum yapın