Arka Planda İnternet Yiyen Programların İnternet Erişimini Kesmek

Akıllı telefonlar ‘da arka planda çalışan uygulamalar yüzünden hem bataryanın çabuk bitmesini sağlıyor hem de boş yere internet tüketen programlarınız çalışmaktadır. Bu akıllı telefonlarda ki multi task özelliği sayesinde siz girdiğiniz programın internet götürdüğünü sansanız da aslında iş öyle değildir. Yalnızca mobil operatörlerine ait internet bağlantısını kullanıyorsanız, neredeyse hiçbir işlem yapmasanız dahi uygulamaların birçoğu interneti kullanmaya devam etmektedir.  Başka bir uygulamada işlem yaparken internetin yavaş çalıştığını fark ederseniz, bu yüzden telefonunuzun arka planda çalışan uygulamalar interneti fazla harcamaktadır. Bu durumu nasıl düzelteceğinizi ve arka planda internet yiyen programların internet erişimini kesmek için neler yapmanız gerek hepsini sizler için maddeler halinde derledik.

 

Arka Planda İnterneti Kullanan Uygulamalar

Arka Planda İnterneti Kullanan Uygulamaları Kapatmak

Arka planda interneti kullanan uygulamaları kapatmak için sizlere sırayla izlenmesi gereken yolları derledik. Aşağıdaki maddeleri sizlerde takip ederek internetinizi kullanan uygulamaları kapatarak telefonunuzun rahat bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

  • NoRoot Firewall öncelikle bir güvenlik uygulamasıdır.
  • Hiç bir uygulama sizden habersiz veri alış verişi yapamaz.
  • Güvenlik duvarı izinlerinin bir getirisi olarak internet paketiniz den tasarruf edebilirsiniz.
  • Örneğin internetsiz oynanan ama çok reklam çıkartan bir oyunun internet bağlantısını engellerseniz rahat rahat oynayabilirsiniz.
  • Ya da herhangi bir uygulamanın sadece wi-fi ile çalışmasına izin verebilirsiniz.

 

NoRoot Firewall Nasıl Kullanılır ?

 

  • Uygulamayı çalıştırın ve “ANA SAYFA” sekmesinden “Başla” simgesine dokunun.
  • Askıdaki erişim sekmesinden internete bağlanmak için izin isteyen uygulamaların listesini görebilir; uygulamalara izin verebilir ya da onları engelleyebilirsiniz.
  • UYGULAMALAR” sekmesinden o an çalışmayan fakat çalıştığında internete bağlanmasını istemediğiniz uygulamaları wi-fi ve mobil veri için ayrı ayrı yetkilendirebilirsiniz.
  • ERİŞİM KAYDI” sekmesinden uygulamaların tüm bağlantı talepleri ile ilgili “log”ları takip edebilirsiniz.

 

Android platformu için indirebileceğiniz uygulamayı Play Store ‘dan NoRoot Firewall yazarak indirebilirsiniz.

Yukarıdaki bilgileri telefonunuzda uyguladığınıza göre artık telefonunuzda arka planda interneti kullanan uygulamaları rahat bir şekilde kapatmışsınızdır demektir. Daha fazla böyle bilgiler için bizleri takip etmeyi unutmayın.


] }

Yorum yapın