Android Telefondan Telefonu Yönetme

En çok isteyeceğimiz şeylerden biride iki Android cihazı birbirine bağlamak yada Android telefondan android telefonu yönetmek olacaktır. Uzakta olmamız yada o telefonun yanında olsa dahi o android cihazı kontrol edebilirsiniz.

 

Varsayalım ki uzaktasınız. Arkadaşınız yada aileniz android işletim sistemine sahip bir akıllı telefonunda bir sorun ile karşılaştı yada neyi nasıl yapacağını bilmiyor. İşte tam bu sırada telefondan telefona uzaktan bağlanma işlemi sayesinde o sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

 

 

Android Telefonu Farklı Bir Android Telefonla Uzaktan Kontrol Etmek

Günümüzde ne yazık ki henüz Android işletim sistemli cihazların bir birine bağlanabileceği ve Android telefonu farklı bir Android telefonla uzaktan kontrol etme işlemi gerçekleştireceğimiz bir özellik yoktur. Fakat ki böyle bir özelliğinin olmuyor oluşu Android uzaktan kontrol programı sayesinde çözülebilmektedir.

 

Android işletim sisteminin marketi olan Play Store ‘dan bir çok Android uzaktan kontrol programı edinebiliriz. Aşağıda sizlere Android telefonu farklı bir Android telefonla uzaktan kontrol etme işlemini yapabilmeniz için bir kaç program ismi ve hakkında açıklamalar belirteceğiz. Play Store ‘dan isimlerini uzaktan Android cihazı yönetmek için aratarak indirip kullanabilirsiniz.

 

[accordion] [accordion_content title=”TeamViewer” icon=”” active=”active”]Yıllardır bilgisayarımızda kullanmış olduğumuz bu uygulamanın Android sürümü de mevcut. Yıllardır uzaktan bağlantı yapmak için kullanmış olduğumuz bu programın Android sürümü de oldukça başarılı. Üstelik Android cihazdan Android cihaza bağlanmak için ise alışagelmiş bir şekilde programın vermiş olduğu ID ve Parolayı girmeniz yeterli olmaktadır.[/accordion_content][accordion_content title=”Join.me” icon=”” active=”active”]Bir çok kişinin bildiği LogMeIn firmasının Android cihazların bir biri ile bağlanması için geliştirmiş olduğu Join.me uygulaması sayesinde uzaktan Android cihaz yönetmenize imkan sağlıyor. Başka bir Android cihaza bağlanmak için ise size yollanan link yada kod ile bağlanma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.[/accordion_content][accordion_content title=”VNC Viewer” icon=”” active=”active”]Play Store ‘dan indireceğiniz bu uygulama sayesinde farklı bir Android cihaz ya da VNC server’a bağlanabilirsiniz. Ayarları içeri / dışarı aktarma, bağlantı bilgisini kaydetme, yakınlaştırma kontrolü, fare ve klavye kontrolü gibi bir çok işlevi yapabilirsiniz.[/accordion_content][accordion_content title=”RemoDroid” icon=”” active=”active”]Bu uygulamayı indirerek Android işletim sistemine sahip akıllı bir cihazı, Mac, Windows ve hatta Android işletim sistemine sahip tabletleri uzaktan kontrol etme imkanı bulabilirsiniz. Günümüzde oldukça çok kullanılan ve popüler bir uygulama olan RemoDroid te başka bir cihaza bağlanmak için ise IP adresi ve Port girmeniz gerekmektedir.[/accordion_content][accordion_content title=”Tablet Remote” icon=”” active=”active”]Play Store ‘dan eğer Tablet Remote uygulamasını indirecek iseniz Android işletim sistemine sahip olan tablet yada telefonları kontrol edebilirsiniz. Android işletim sistemine sahip cihazda geri, ana ekrana dönüş, menü, arama, metin girişi, ses ve parlaklık gibi ayarları uzaktan belirleyebilir, medya içeriklerini oynatıp yürütme durdurma, önceki, sonraki içeriğe geçiş komutlarını verebilirsiniz.[/accordion_content] [/accordion]


] }

Yorum yapın