Android Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır ?

Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda bazı durumlarda telefonda yüklü duran ve pek sık kullanmadığımız uygulamaların bildirim yollaması az buçukta olsa can sıkıcı bir hal alabiliyor. Android uygulama bildirimi kapatma işlemi ise böyle durumlarda bizim imdadımıza yetişen tek şey olmaktadır. Kafamıza göre istediğimiz uygulamanın bildirimlerini açma, kapatma ve kafamız estiğine göre istediğimiz uygulamanın bildirimlerini engellemek için ise hiç bir ek uygulamaya gerek duymuyoruz.

 

Yapmamız gereken tek şey ise Google’ın yaratmış olduğu ve telefon piyasasının büyük bir çoğunluğunun kullandığı Android işletim sisteminin kendi ayarlarından faydalanmak olacaktır. Android’de uygulama bildirimlerini kapatma işlemi ise bizi bazı uygulamalara karşı rahatlatan bir çözüm yoluna ulaştıran tek şey olacaktır.

 

 

Android Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır ?

Google piyasaya sürmüş olduğu Android işletim sistemi sürümlerinden olan 4.1 ve üzeri işletim sistemlerinde Android bildirim kapatma özelliğini devreye sokmuştu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar artık indirdikleri her uygulamadan bildirim almak zorunda değillerdi. Bu sayede kullanıcı hoşnutluk derecesini arttırmak isteyen Google’ın Android işletim sistemine eklediği bu özellik günümüzde son sürüm olan Nougat sürümünde bile halen devam etmektedir.

 

 

Android Uygulama Bildirimlerini Kapatmak

 • Telefonunuzdan “Ayarlar” a giriş yapınız.
 • Ayarlar menüsünden telefonunuzda yer alan “Uygulamalar” butonuna basınız.
 • Bildirimi kapatmak istediğiniz uygulamanın üzerine tıklayınız.
 • Uygulamaya özel sayfa açıldığında o sayfadan “Bildirimleri göster” kutucuğunda ki tiki kaldırın

 

Bu işlemi yaptıktan sonrasında ise sizleri bir bilgilendirme kutusu karşılayacak. Onu okuduktan ve kabul ettikten sonrasında ise artık android uygulama bildirim kapatma işlemini başarı ile gerçekleştirmiş bulunuyorsunuz.

 

 

Bildirimi Kapatılan Uygulamanın Bildirimlerini Geri Açmak

 • Telefonunuzdan “Ayarlar” a giriş yapınız.
 • Ayarlar menüsünden telefonunuzda yer alan “Uygulamalar” butonuna basınız.
 • Bildirimi kapatmak istediğiniz uygulamanın üzerine tıklayınız.
 • Uygulamaya özel sayfa açıldığında o sayfadan “Bildirimleri göster” kutucuğuna tik atın.

 

Bu işlem sayesinde de bildirimini kapatmış olduğunuz uygulamanın telefonunuza bildirim göndermesini yeniden aktifleştirmiş bulunuyorsunuz. Android işletim sisteminin sunmuş olduğu bu hizmet sayesinde dilediğiniz uygulamanın bildirimlerini kabul edebilir ve dilediğiniz uygulamanın bildirim göndermesini artık bu sayede engelleyebilirsiniz.


] }

“Android Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır ?” üzerine 9 yorum

 1. “paylaş” menüsü androit işletim sistemi yazılımı içerisinde gizli ve çok can sıkıcı, haliyle sistemsel bir problem ve asla kaldırılamıyor. Web tarayıcıda çok yer kaplıyor ve hiç bir şekilde engellenemiyor.

  Cevapla
 2. Telefonuma gelen bildirimlere ailemin ve arkadaşlarımın bakmasını istemiyordum gerçekten çok işime yaradı süper

  Cevapla
 3. Telefonda devamlı uygulamalardan gelen bildirimler sıkmaya başlamıştı. Yararlı bir konu teşekkürler. Hemen telefonuma uyguluyorum bu işlemi.

  Cevapla

Yorum yapın