Android’de Telefon Görüşmesi Nasıl Kaydedilir ?

Gelen aramaları, Android’de telefon görüşmesi kaydetmek mümkündür, ancak önce bilmeniz gereken yasal sorunlar vardır. Görüşmeleri kaydetmek her zaman kötü niyetli olarak anlaşılmamalıdır. Bir kanıt niteliğinide olması için telefon görüşmeleri kaydedilebilir. Akıllı telefonda konuşma kaydetme yöntemleri ve hangi uygulamalar sayesinde kaydedilir, Bu yazımızda sizler için bahsettik.

Android’de Telefon Görüşmesi Kaydetme

Android telefonlarda, telefon görüşmeleriniz kaydetmek için çok fazla yöntem bulunmaktadır. Bu yazımızda sizler için Android telefon görüşmesi nasıl kaydedilir ve hangi uygulamaları kullanmanız gerektiğinden bahsettik. Sizlerde aşağıdaki işlemleri uygulayarak telefon görüşmelerinizi kolay bir şekilde kaydedebilirsiniz.

Google Voice ile Kaydetme

Ücretsiz bir telefon numarası ve sesli posta hizmetine ek olarak Google Voice, gelen telefon görüşmelerini ek ücret ödemeden kaydetmenin bir yolunu sunar. Google ses hesabınızı ayarladıktan ve iPhone veya Android telefon numaranıza bağladıktan sonra arama kaydını etkinleştirebilirsiniz. Bu işlemler nasıl oluyor diye merak ediyorsanız, aşağıdaki maddelerde sizler için belirttik.

  • Herhangi bir web tarayıcısında Google Voice ana sayfasına gidin ve sağ üst köşedeki ayarlar dişli çarkını seçin.

Google Voice ile Kaydetme

  • Sol taraftaki Aramalar’ı seçin.
  • Aşağı kaydırın ve gelen arama seçeneklerini Açık olarak ayarlayın.

Google Voice ile telefon görüşmesi kaydetme

  • Birisi Google Voice numaranızı aradığında, kaydın başladığı satırdaki herkesi bilgilendirecek bir uyarı göndermek için 4 tuşuna basın. Kaydı durdurmak için 4 düğmesine tekrar basın veya telefonu kapatın.

Google Voice kayıtlı aramaları çevrimiçi olarak depolar. Ses dosyasını dinlemek için web sitesinden veya uygulamadan gelen aramalarınıza erişin.

Android’de Telefon Görüşmesi Kaydetmenin Diğer Yolları

TapeACall Pro ücretli bir uygulamadır ve yılda sadece 49 TL, gelen ve giden çağrılar için sınırsız kayıt yapmanızı sağlar. Uygulama üç yönlü bir çağrı oluşturur, kayıt tuşuna bastığınızda, kayıt hattı olarak işlev gören yerel bir TapeACall erişim numarasını arar. Konuşma sırasında gerekesiz düğmeler çıkmaz ve konuşmada sizleri rahatsız etmez.

Kayıtlı aramalarınızı kopyalamanız gerekirse Rev Voice Recorder uygulamasını indirebilirsiniz. Gelen çağrıları doğrudan kaydetmese de, bir kaydı yakalamak için çağrınızı hoparlöre koyabilir ve daha sonra kayıt için servise gönderebilirsiniz. Ayrıca Rev, kayıtlarınızı doğrudan Dropbox, Box.net veya Evernote’a yüklemenizi sağlar.

Sadece bir ses dosyası istiyorsanız, bunu yapmak için dijital bir ses kaydedici kullanabilirsiniz. Akıllı telefonunuzdaki kulaklık jakına bağlanan veya Bluetooth üzerinden bağlanan özel bir ses kayıt cihazları da vardır, böylece hoparlörü kullanmanız gerekmez. Diğerlerine göre oldukça ilkel bir yöntem diyebiliriz.

Yüksek Kaliteli Telefon Görüşmeleri Kaydetme İpuçları

Android telefon görüşmelerinde Mümkün olan en iyi kayıt kalitesini elde etmek için bazı ipuçları:

  • Çağrı yapmak için sessiz bir yer bulun.
  • Sesin net olduğundan emin olmak için bir test kaydı ile başlayın.
  • Kesintiyi önlemek için akıllı telefon bildirimlerini ve gelen aramaları kapatın.
  • Hoparlör kullanıyorsanız, bir fanın yakınında olmadığınızdan emin olun.
  • Not yazmanız gerekiyorsa, kayıt cihazının klavyenin yakınında olmadığından emin olun.
  • Diğer kişiyi anlamada sorun yaşıyorsanız cevapları tekrarlayın ve soruları yeniden yazın.

Telefon Görüşmelerinin Kaydedilmesiyle ilgili Yasal Konular

Bazı ülkelerde telefon görüşmeleri veya konuşmaların kaydedilmesinin yasa dışı olabileceğini ve yasaların Türkiye’de de geçerlidir. Kişiler arasında yapılan telefon görüşmenin karşı tarafın izni olmaksızın kaydedilmesi suç olmaktadır. Eğer karşı tarafından telefon kaydından haberi varsa, dilediğiniz zaman konuşmaları kaydedebileceğiniz anlamına gelir. Kişiler arasında yapılan görüşme sonrası kayıt alınıp ve bu kayıtları izni almadan yayınlarsanız yasal sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle Android’de telefon görüşmesi kayıtı alırken mutlaka karşı tarafın iznini almalısınız. Aksi taktirde karşı taraf size dava açabilir.


] }

Yorum yapın