İnternet Hız Testi Nasıl yapılır?

Bu zamanlarda ve gelecekte internetin hayatımızdaki yeri kuşkusuz her zaman aynı olacaktır. Her insan eğer çalışmalarını internet olmadan devam ettiremiyorsa ve bazı işlemleri yapmak için gerçekten güçlü bir internet bağlantısına ihtiyaç duyuyorsa evine internet bağlatırken her fırsatı ince eleyip sık dokur ve en iyi interneti almak için çaba gösterir. Bu durum fiyat, hız ve performans olarak birçok internet sağlayıcısını birbirinden ayırıyor.

Sağlayıcı firmalar belirli ücretler karşılığında farklı statülerde internet hizmetlerini insanlara sunarken hızlı internete sahip olan kişiler internet sağlayıcısının herhangi bir şekilde artniyet kullanarak belirttiği internet hızını vermediğini düşünebiliyor. Bu gibi durumlarda gerçeği görmek için internet üzerinden hız testi yapabileceğiniz birçok site yardımınıza koşuyor. Bu yazımızda internet hızınızı test edebileceğiniz birkaç siteyi sizlerle paylaşacağız.

Fast.com

Hız testi denildiğinde akla ilk gelen sitelerden biridir. Platform Netflix tarafından kullanıma sunulmuş olup en iyi sonuçları vermektedir. Aynı zamanda kullanılabilirlik bakımında fazlasıyla kolay bir arayüze sahip olması daha fazla tercih edilebilir hale gelmesini sağlıyor.

Hiztesti.com.tr

Türkiye’de en çok kullanılan internet hızı ölçme araçlarından biridir. Her zaman olduğu gibi kolay bir arayüze sahip olması ve doğru sonuçlar vermesi herkes tarafından güvenilmesine neden oluyor. Siteye giriş yaptığınızda sizi “test et” butonu karşılayacaktır. Bu butona basarak internet hızınızı ölçebilirsiniz. Bunun yanı sıra sitenin sol alt kısmından güncel ip adresinizi de öğrenebiliyorsunuz.

SpeedMeter.de

Almanlar tarafından hazırlanmış ve kullanıma sunulmuş olan bu hız testi aracının diğerleri kadar güvenilir sonuçlar vermediği düşünülse de tam aksine diğer araçlar ile aynı sonuçları vermektedir. Hızınızı ölçmek için siteye giriş yaptıktan sonra sizi karşılayacak “Go” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Speedtest.net

Yıllardır popülerliğini koruyan hız testi bileşenlerinden biridir. Bu uygulamayı hangi cihazı kullanıyorsanız o cihaza rahatça indirebilir doğru sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. iOS ve Android cihazlar için hazırlanmış özel uygulamaları bulunmaktadır.


] }

Yorum yapın