App Store Para İadesi Alma

App Store uygulama mağazasından hali hazırda indirebileceğimiz 1.000.000`u aşkın uygulama bulunmaktadır. IOS uygulama platformunda, parayla satın alabileceğiniz en kaliteli uygulamalar mevcuttur. Bu kaliteli uygulamaların yanı sıra sayıları çok az da olsa işe yaramayan ücretli uygulamalar bulunmaktadır.

 

Herhangi bir ücretli uygulamayı indirdiniz ve söylenilenin dışında bir durumla karşılaştınız, çalışmıyor veya daha farklı problemlerle karşılaştıysanız hiç canınızı sıkmayın. Sizlere bu yazımızda App Store Para İadesi Alma yöntemini anlatacağız.

 

Teknoloji ilerledikçe her şey için bir uygulama geliştiriliyor. Bunların birçoğu bizim işimize yarıyorken kalan kısmı da dolandırıcıların, hilekarların bir oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

 

App Store Para İadesi Talebi Nasıl Yapılır?

 

Aşağıdaki yöntemi deneyerek, App store`dan para iadesi talebinde bulunabilirsiniz.

 

Adım 1. Web tarayıcınızdan https://reportaproblem.apple.com adresine gidin. Burada para iadesi almak istediğiniz hesabınıza ait kullanıcı adını ve şifresini girin.

 

Adım 2. Açılan sayfada, para iadesi talebinde bulunmak istediğiniz ürünün yanında bulunan “Sorun Bildir” seçeneğine tıklayın.

 

Sorun Bildir Sekmesi

 

Adım 3. Burada en üstte bulunan, “Bu satın alma işlemini ben yetkilendirilmedim” başlığını seçin ve aşağıda açıklamanızı uygun bir şekilde yazın. Açıklama İngilizce yazılmalıdır.

 

Aciklama

 

Sorununuzu bildirdikten sonra hemen yanıt beklemeyin. Genellikle 48 saat içerisinde geri dönüş yapıyorlar. Bir uygulamayı geri iade etmek istediğinize emin olun. Çünkü, uygulamayı geri iade etmek demek, geliştiriciden %30 bir kesinti yapılması anlamına gelmektedir.

 

 


] }

Yorum yapın