Kapat
ios 13 kontrolcü 754x365 - Apple Cihazlara Kontrolcü Nasıl Bağlanır?
Nasıl Yapılır? 104 0

Apple Cihazlara Kontrolcü Nasıl Bağlanır?

iOS 13 ile birlikte Apple cihazlar bu versiyonda yeniliğe ve güncellemeye doymadı desek yeridir. Artık akıllı telefon piyasasının mobil oyun yönüne doğru ilerlemesi ile birlikte Apple bu sektörde geri kalmamak amacıyla mobil oyun deneyimini geliştirmeye odaklanmış duruma geldi. iPhone ve iPad türü ürünlerde yüklediğiniz oyunları PlayStation ve Xbox kontrolcüleri ile oynama imkanını yeni sürüm ile birlikte buluyorsunuz.

Uzun bir aranın ardından yeni güncelleme ile birlikte gelen kontrolcü desteği Arcade uygulamasında yerini aldı. Arcade uygulaması iOS ürünlerinin oyun servisi olarak biliniyor. Kontrolcü desteği telefonunuzu adeta taşınabilir oyun konsoluna dönüştürürken kontrolcü ile oynanabilen oyunlarda da üst düzey performans alabiliyorsunuz. Telefonunuzda kontrolcü ile oyun deneyimini yaşamak için kesinlikle iOS 13 güncellemesini yapmanız gerektiğini söyleyerek sizlere kontrolcü bağlantısını nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde anlatalım.

İOS 13 ile PlayStation ve Xbox Kontrolcülerine Nasıl Bağlanılır?

Apple marka telefonların ve tabletlerin kontrolcüler ile bağlantıları bluetooth ile gerçekleşiyor. Aşağıda belirtilen adımları doğru bir şekilde tamamladığınız taktirde kontrolcüleri telefonunuzda sorunsuz bir şekilde kullanabilme imkanınız bulunuyor.

ios 13 joystick - Apple Cihazlara Kontrolcü Nasıl Bağlanır?

Xbox Kontrolcüsü Nasıl Bağlanır?

1. Bluetooth destekli Xbox kontrolcünüzü aktif hale getirin.
2. Ardından kontrolcünün üst kısmında bulunan kablosuz bağlantı tuşu aracılığı ile yakında bulunan cihazları taratın.
3. iPhone ve iPad modellerinde kontrolcüyü bulmak için Ayarlar sekmesine giriş yapın.
4. Genel sekmesinin içerisinde Bluetooth kategorisine girdiğinizde kontrolcünün ismi gözükecektir.
5. Burada kumandanın ismine dokunduğunuzda bağlantı başarılı bir şekilde kurulacaktır.
Bu şekilde telefonunuzda kumanda destekli herhangi bir oyun bulunuyorsa çok rahat bir şekilde oynayabiliyorsunuz.

DualShock 4 Kontrolcüsü Nasıl Bağlanır?

1. Telefonunuzda bluetooth özelliğini aktifleştirin.
2. Ardından dualshock cihazının üzerinde PlayStation tuşu (ortada yuvarlak) ile share tuşuna aynı anda 2 saniye kadar basılı tutmanız gerekiyor.
3. Ardından telefonunuzun bluetooth kısmında gerekli bağlantıyı sağladığınızda kontrolcünüzün arka tarafında bulunan ledler yanıp sönmeye başlayacaktır.

iOS 13 ile birlikte telefonlara kontrolcü desteğinin gelmesiyle daha önemli bir gelişme olarak tek telefona iki adet kontrolcü bağlanma imkanı sağlandı. Bu sayede co – op tarzı oyunları kolayca 2 kişilik oynayabiliyorsunuz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir