BandWidth Nedir ?

Günümüzde internet site sahibi olmak isteyenlerin yapacağı ilk işlem bir hosting ve alan adı almak olacaktır. Alan adı alındığı taktirde bağlanacağı bir hosting’e ihtiyacınız vardır. Hosting alacağımız zaman farklı farklı şirketlerden alabilme durumu olduğu gibi farklı farklı paketler şeklinde satılmaktadır.

 

İşte bu bağlamda karşımıza gelecek olan şey ise bazı paketlerde BandWidth sınırsız olur iken bazı paketlerde belli bir değerde gigabyte şeklinde değer alacaktır. Kafaları karıştıran bu değerler ise bizlere “BandWidth nedir ?” adlı soruyu sordurmaktadır.

 

 

BandWidth Nedir ?

Temel olarak sizin internet sitenize giren bir kişinin gördüğü veri miktarıdır. Bu veri miktarını bir nevi hosting paketinizin internet miktarı kadar düşünebilirsiniz. BandWidth denildiği zaman internet sitenize giren her bir kişinin gördüğü medya, ortam, yazıların ve bu ortam dosyalarını boyutunun her bir ziyaretçi görüntülediği kadar BandWidth miktarına yazılır.

 

Üst limite ulaştığında Hosting firmaları sizlere ek internet alma gibi seçenekler sunar. Eğer ek internet almaz iseniz diğer bir ayın başına kadar internet sitenize erişimi kapatırlar. Bu yönden BandWitdh miktarının önemli olduğunu dikkate almak gerekir. Bir firmadan her hangi bir hosting iken diğer firmaları ve hosting paketlerini incelemek gerekir.


] }

Yorum yapın