Twitter Herkesten Mesaj Almak Nasıl Engellenir ?

Gündemde ki konuları takip etmek için sıklıkla kullandığımız ve bir tweetimizde maksimum 140 karakterin yazılabildiği bir sosyal medya platformu olan Twitter’da ne yazık ki herkes bizlere direkt mesaj yollamaktadır. Herkese açık olan direkt mesaj kutumuza ise uğraşmak istemeyeceğimiz kadar spam ve reklam içeren bir çok mesajlar yollanması bir zaman sonrasında hayli bir sıkıcı durum almaktadır.

 

Twitter direkt mesaj kapatma özelliği sayesinde artık sizlerin takip etmediği kimsenin sizlere mesaj atması engellenmiş olacaktır. 21 Nisan 2015’te yayınlanan bu özellik sayesinde Twitter herkesten direkt mesaj almasını sağlayarak büyük bir adım atmıştı. Fakat bazı kullanıcılar bu durumdan memnun kalmayacağını düşünen Twitter sosyal medya platformu bunun çaresini Twitter direkt mesaj ayarları seçeneğini sunarak bir çok kullanıcının herkesten gelecek olan direkt mesajları engellemesini sağladı.

 

 

Twitter Herkesten Mesaj Almak Nasıl Engellenir ?

Herkese açık şekilde olan direkt mesaj kutumuz bize her hangi birinin bir durumda mesaj atmasını kolaylaştırır iken bunun haricinde ise insanların direkt mesaj kutusuna olası spam ve reklam yağmurları yağdığından dolayı bu özelliği kapatmak istemektedirler. Bunun için ise arama motorlarında aratılan Twitter otomatik mesaj engelleme, Twitter spam mesaj engelleme ve Twitter dm kapatma arama terimleri çoğaldı.

 

Artık gelen spam ve reklam mesajlarından kurtulmak istiyorsak yapacağımız şey Twitter tamamen dm kapatmak olacaktır. Bunun için ise yapmamız gereken işlemler :

 

 • Twitter hesabınıza giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonrasında “Ayarlar” a girin.
 • Ayarlara girdikten sonrasında ise “Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğini seçin.
 • Gizlilik ve güvenlik seçeneğini “Direkt mesajlar” adlı bir başlığa göz atacağız.
 • Yanında bulunana seçeneklerden “Herhangi birinden Direkt Mesaj al” kutucuğunda ki tiki kaldırınız.

 

Bu işlem sayesinde artık direkt mesaj kutunuzu olası spam ve reklam yağmurlarından kurtarmış olacaksınız. İstediğiniz zaman aynı başlık altından Herhangi birinden Direkt Mesaj al seçeneğini işaretleyerek yapmış olduğumuz işlemi geri alabilir ve herkesten mesaj almaya Twitter dm kutunuzu açmış bulunursunuz.


] }

“Twitter Herkesten Mesaj Almak Nasıl Engellenir ?” üzerine 12 yorum

 1. verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
  bu bana yetmiyor /takipçilerim/takip ettiklerim de mesaj almak istemiyorum. Bunu önlemenin bir yolu var mı?

  Cevapla
 2. Sürekli bunu yapmayı istiyordum ama hep unutuyordum. Şimdi görünce yapmak istedim söylediğiniz adımları izleyerek kolay şekilde yaptım. Bazen twitter’dan çok saçma sapan mesaj atanlar oluyor gerçekten.

  Cevapla
 3. Twitter üzerinden özel mesaj olarak bir çok spam mesaj geliyor. Bu yöntemle onların da önüne geçebilir miyiz?

  Cevapla

Yorum yapın