Bilgisayara Whatsapp Nasıl Yüklenir?

Bilgisayara WhatsApp yüklemek için bilgisayar sahipleri bilgisayarlarının işletim sistemine göre uygulama marketlerine giderek WhatsApp uygulamasını indirebilmektedir. Microsoft Store, Apple App Store ya da WhatsApp Web sitesinden uygulama bilgisayara indirilebilmektedir. WhatsApp uygulamasını bilgisayara indirerek web tarayıcısına ihtiyaç duymadan yalnızca internet kullanarak mesajlara erişmek mümkün hale gelmektedir. Kişiler, Apple App Store mağazasından WhatsApp uygulamasını ücretsiz olarak cihaza indirebilmektedir. WhatsApp Web sitesinden uygulamayı bilgisayara indirmek isteyen kişiler şu yolu izleyebilmektedir:

  • WhatsApp Web sitesinde yer alan .exe ya da .dmg dosyasını indirmelidir,
  • İndirme işleminin ardından .exe ya da .dmg dosyası açılmalıdır,
  • Dosyaların yüklemesi tamamlanmalıdır bu sebeple kişi dosya içinde bulunan talimatları izlemelidir.

Bilgisayarda WhatsApp’a Nasıl Girilir?

bilgisayarda whatsappa girme
bilgisayarda whatsappa girme

Bilgisayarda WhatsApp hesabına erişmek isteyen kullanıcıların tercih edebileceği iki ayrı yol bulunmaktadır. Kişi dilerse uygulamanın devamlı bilgisayarında bulunması için uygulamayı indirebilmektedir. Fakat her zaman rahatlıkla erişim sağlanabilen bir yol daha bulunmaktadır. WhatsApp tarafından geliştirilen WhatsApp Web uygulaması kişilerin yalnızca bir internet kullanarak WhatsApp hesaplarına erişmesini sağlamaktadır. Böylelikle kişiler bilgisayara herhangi bir uygulama yüklemeye ihtiyaç duymadan her an WhatsApp Web kullanabilmektedir. Ayrıca WhatsApp Web uygulaması, WhatsApp Bilgisayar uygulaması ve WhatsApp telefon uygulaması arasındaki farkların çok küçük olması sebebiyle kişi WhatsApp’ı seçtiği yol ile bilgisayarda açarak pek çok işini hızlı bir biçimde tamamlayabilmektedir.

Ayrıca Whatsapp’ın bilinmeyen özelliklerini inceleyebilirsiniz.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

whatsapp web
whatsapp web

WhatsApp Web uygulamasını kullanan kişiler genellikle bilgisayar başında bulunurken telefona bakarak zaman kaybetmek yerine ekranda sohbetlerini görüntülemektedir. WhatsApp Web uygulamasını kullanmak isteyen kişiler, öncelikle herhangi bir tarayıcıyı bilgisayarda açarak WhatsApp Web yazıp aratması gerekmektedir. Uygulama en üstte yer alacaktır. Bu adrese gidilir ve ekranda talimatlar ve bir adet QR kod bulunur. Kişi WhatsApp uygulamasında telefonunu açarak ayarlar seçeneğinden WhatsApp Web seçimini yapar. Bunun üzerine telefonda bir QR kod okuyucu kamera açılır. Kişi bu kamerayı bilgisayar ekranında yer alan QR koda tutar ve hesap bilgisayarda otomatik olarak açılır. Kişi isterse bilgisayarda hesabının her zaman açık kalmasını isteyebilir ya da kolay bir şekilde çıkış yapabilir.

Bilgisayardaki WhatsApp Hesabından Nasıl Çıkış Yapılır?

Bilgisayarda açılan WhatsApp hesabından çıkış yapmak için öncelikle geçmiş sohbetlerin yer aldığı sıranın en üstünde, hesap sahibinin profil fotoğrafının sağında yer alan üst üste bulunan üç nokta simgesine basılır. Bu simgeye bastıktan sonra ekrana bir sekme gelir ve bu sekmede Yeni grup, Profil, Arşivlenmiş, Yıldızlı, Ayarlar ve Çıkış seçenekleri yer alır. WhatsApp Web uygulamasından çıkış yapma işlemini tamamlamak için bu sekmede yer alan Çıkış seçeneğine basılır ve sitedeki hesap kapatılmış olur. WhatsApp uygulamasını bilgisayara indirmiş olan kullanıcılar ise aynı işlemleri uygulama içerisinde gerçekleştirerek hesabı kapatabilmektedir. Hesabı tekrar açmak için aynı hesap açma işlemleri tekrar uygulanabilmektedir.


] }

“Bilgisayara Whatsapp Nasıl Yüklenir?” üzerine 4 yorum

  1. Bilgisayara WhatsApp nasıl yüklenir diye sorsanız bazı kişiler bilmez. Ben şahsen daha önce WhatsApp web kullanıyordum sonrasında bilgisayarımın işletim sistemini Windows 10 yaptım, Windows 10 yapınca Microsoft Stordan ücretsiz olarak whatsap uygulamasını yükledim ve onu kullanıyorum

    Cevapla

Yorum yapın