Kapat
bilgisayarda resim on izleme gozukmuyor cozumu 754x365 - Bilgisayarda Resim Ön İzleme Gözükmüyor Çözümü
Bilgisayar 59 0

Bilgisayarda Resim Ön İzleme Gözükmüyor Çözümü

Bilgisayar ve depolama cihazlarımızda birçok resim depoluyoruz. Kimi zaman bu resimleri kontrol etmek istediğimizde, tek tek içine girmekten ziyade, resim ön izleme ile bakıp ilgimizi çeken resimlerin içerisine giriyoruz. Fakat, bazı durumlarda resim ön izleme gözükmeyebilir. Hiç canınızı sıkmanıza gerek yok, bunun çözümü çok basittir.

Sizlere bu yazımızda, bilgisayarda resim ön izleme gözükmüyor probleminin nasıl düzeltileceği ile ilgili bilgiyi vereceğiz.

 

Bilgisayarda Resim Ön İzleme Gözükmüyor Çözümü

Aşağıdaki adımları takip ederek, bilgisayarınızda resim ön izleme açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

#1 Öncelikle bilgisayarınızdan bir klasöre giriş yapın. Bunu masa üstünde bulunan herhangi bir klasörden gerçekleştirebilirsiniz.

#2 Klasöre giriş yaptıktan sonra, sol üst köşede  bulunan “Dosya” sekmesine tıklayın ve açılan menüde “Klasör ve arama seçeneklerini değiştir” seçeneğini seçin.

 

klasor dosya ayarlari - Bilgisayarda Resim Ön İzleme Gözükmüyor Çözümü

 

#3 Açılan klasör seçenekleri sekmesinde, üstte bulunan “Görünüm” sekmesine tıklayın ve aşağıda bulunan “Her zaman simge göster, küçük resim gösterme” seçeneğinde bulunan onay tikini kaldırıyoruz. Resimdeki gibi yapıyoruz.

 

klasor secenekleri ayarlari - Bilgisayarda Resim Ön İzleme Gözükmüyor Çözümü

 

işte yapmanız gerekenler bu kadar! Bu yazının tamamını okuduğunuzda, bilgisayarda küçük resim gösterme işlemini tamamlamış olacaksınız. Takıldığınız bir yer olursa, yorumlarda bizlere sormaktan lütfen çekinmeyin.

 

Cengizhan Kuyrukcu {CengizhanKuyrukcu}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir