Blogger Kilitli Eklentiler Nasıl Kaldırılır ?

Her şeyimiz tamam, gün geçtikçe içeriklerde giriyoruz fakat temada yer alan bazı bölümlerde kilitli bulunan eklentilerden sıkılma olasılığımız artar yada temada o yerde bulunan eklentiler bizim hoşumuza gitmeyebilir.

 

Blogger kilitli eklenti kaldırma işlemi aslında bir o kadar basit ve kolay bir işlemdir. Sadece yapmamız gerekenler blogunuzda kullanmış olduğunuz temanın kodlarını aratıp doğru yerde ki değeri değiştirmekten geçer.

 

 

Blogger Kilitli Eklentiler Nasıl Kaldırılır ?

 

Blogger kilitli eklentileri kaldırmadan önce yapmamız gereken bir işlem vardır ki oda kullanmış olduğumuz temamızın yedeğini almaktan geçer. Her hangi bir yanlış kod değiştirdiğinizde kullanmış olduğunuz temanın şekil bozukluklarına yol açabilir, yada düzgün çalışmamasını sağlayabilirsiniz. Blogger kilitli eklenti kaldırma işlemi için ise yapmamız gerekenler :

 

  • Öncelikle blogspot şablonunda yer alan widget’ın ismini bilmemiz gerekir. Bu konuda ise örnek olarak Attribution widgeti üzerinden gideceğim.
  • Şablon düzenleme kısmına girdiğimizde kodlar arasından “Attribution” u aratmamız gerekecektir.
  • Kodlara arasından Attribution ‘u bulduktan sonrasında ise bizi “<b:widget id=’Attribution1′ locked=’true‘ title=” type=’Attribution‘>” böyle bir kod dizilimi karşılayacaktır.
  • Burada yer alan “true” yazan yeri “false” olarak değiştirip kaydedin.

 

Artık bu sayede blogspot kilitli widget ‘ın kilidini kaldırmış bulunuyoruz. Eğer bu eklentinin ismi hakkında hiç bir fikriniz yok ise yapmanız gereken “ture” kodunu aratmak ve deneme yanılma yolu ile bulmanız olacaktır. Deneme yanılma yolu ile bulmak istiyor iseniz blogspot temanızın kopyasını almak sizler için büyük ölçüde önem arz edecektir.


] }

Yorum yapın