Booking.com 500.000 TL Öderse Faaliyetlerine Devam Edebilecek!

Mahkeme kararıyla kapatılan Booking.com, eğer 500.000 TL cezayı ödemeyi kabul ederse, Türkiye`deki faaliyetlerine tekrar devam edebilecek.

 

Booking.com İçin Son Karar Verildi!

İnternet üzerinden otel rezervasyonu yapılabilen booking.com, 2017 Mart ayında mahkeme kararı ile, haksız rekabete yol açtığı gerekçesiyle, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) avukatları tarafından açılan davada, mahkeme kararıyla erişime engellenmişti. Raporda, “booking.com’un seyahat acentası değil simsar olduğu, bunun için seyahat acentası ruhsatı almasına gerek olmadığı ve Türkiye’de gelir elde ettiği için vergi vermesi gerektiği” ibaresi yer almıştı.

Davalı tarafında olan Booking.com avukatları, bu karara itiraz etse de, bir faydası olmamış ve itiraz mahkeme tarafından reddedilmişti.

Geçtiğimiz gün görülen en son davada ise karar verildi. Bu karar neticesinde, Booking.com yetkilileri 500.000 TL tazminat cezasına çarptırıldı. Yetkililer eğer, bu ücreti ödeyip, “En iyi fiyat garantisi” ibaresini de sitelerinden kaldırırsa, Türkiye`deki faaliyetlerine tekrar başlayabilecekler.

 

Sizde bu tarz teknoloji haberleri okumayı seviyorsanız, sitemizi takip etmenizi öneririz.


] }

Yorum yapın