Çalan Şarkıyı Bulma – 2019

Ortamda çalan bir şarkının adı bazen aklımıza gelmeyebiliyor ve çok merak içerisinde onun ismini bulmaya çalışıyoruz. 2019 yılında gelişen teknolojiyle birlikte, çalan şarkıyı bulma işlemini çok basit birkaç yol ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere bulunduğunuz ortamda çalan şarkının adını programsız nasıl öğrenebileceğinize dair bilgiler sunacağız. Yazımıza başlarken şunu da belirtmemiz gerekiyor, bu teknik Siri ile alakalı olacağı için IOS`da programsız yapabilmemiz mümkün. Android işletim sistemi olan bir telefonumuz var ise, ortamda çalan şarkıyı bulmamız için telefonumuza program yüklememiz gerekecektir.

 

IOS Telefonlarda Çalan Şarkıyı Bulma

Telefonumuzda bizi yalnız bırakmayan “Siri” ile bu işlemi saniyeler içerisinde yapabiliriz. Tek yapmamız gereken şey, Siri`ye “Siri Şarkının Adı Ne” diye sormamız. Şarkıyı biraz dinlettikten sonra, çalan şarkıyı bulup size şarkıyı kimin söylediğini ve ismini verecektir.

 

Calan Sarkiyi Bulma 175x300

 

Android Telefonlarda Çalan Şarkıyı Bulma

Android işlemcili telefonlarda daha önce programsız çalan şarkıyı bulma özelliği yoktu. Geçtiğimiz aylarda Google Asistan ile buna bir çözüm bulundu. Artık Android işlemcili telefonlarınızdan, ana sayfa tuşuna basılı tutarak “Ok Google” diye seslendiğinizde Google Asistan aktif hale geliyor. Ardından ona “Bu şarkının adı nedir” diye sorun ve isteğinize ulaşın.

 

Ayrıca aşağıdaki programları indirerek de ortamda çalan şarkıyı bulabilirsiniz.

  • SoundHound 
  • TrackID 
  • Shazam

 

 

 


] }

“Çalan Şarkıyı Bulma – 2019” üzerine 12 yorum

Yorum yapın