Cep Telefonunun Performansını Artıran Uygulamalar 2020

Cep telefonlarının performansını artıran uygulamalar aşağıda belirtilmiştir:

  • Clean Master,
  • App Cache Cleaner,
  • Greenify,
  • Cleaner,
  • Du Speed Booster,
  • Google Files Go,
  • Power Clean,
  • Norton Clean.

Clean Master Özellikleri Neler?

clean master
clean master

Clean Master ile cihazın RAM’i temizlenebilmekte, eski uygulama verileri temizlenebilmekte, istenmeyen uygulamalar, telefonda kullanılan dosyalarla birlikte silinebilmektedir. Bu sayede telefonun hafızası seyreltilerek, performansı artırılabilmektedir.

App Cache Cleaner Özellikleri Neler?

App Cache Cleaner Android cihazlar ile uyumlu bir uygulamadır. Uygulama ile cep telefonunda yer kaplayan tüm veriler ve dosyalar otomatik olarak silinebilmektedir. Özellikle düşük hafıza kapasitesine sahip telefonlar için oldukça kullanışlı olan bu uygulama ile cihazların hızı %60 oranında artmaktadır.

Greenify Özellikleri Neler?

Greenify  pili çok fazla kullanan, sık sık bildirim alınan uygulamaları uyutan bir uygulamadır. Bu sayede telefonun arka planında çalışan uygulamalardan kolaylıkla kurtulmuş olunmaktadır ve aynı zamanda pil daha uzun sürede bitmektedir. Greenify uygulamasının kullanımı oldukça basit ve Türkçe olmakla birlikte, tek buton özelliği ile de karmaşıklıktan uzaktır. Bu uygulama ilk 7 gün için ücretsiz kullanılabilmektedir. 7 günün sonunda haftalık / aylık / yıllık planlamaya özel ücretler ödenmesi gerekmektedir. Greenify App Store ve Google Play Store’dan indirilebilmektedir.

Ayrıca Vodafone hediye internet veren faturasız paketler bilgilerine bakabilirsiniz.

Cleaner Özellikleri Neler?

Cleaner kullanım nedeni şöyle anlatılabilmektedir. Telefonlar üzerinde kurulu olan yazılımlar aracılığıyla yapılan işlemlerin birçoğu kaydedilmektedir. Kaydedilen bu dosyalar silinmediği sürece sabit disk üzerinde yer almaya devam ederler ve sabit disk gereksiz yere işgal olur. Ayrıca bunun dışında telefonda yüklü olan program, oyun veya uygulamalar kaldırılmak istendiği zaman bunların birçoğu geride iz bırakmaktadır. Geriye kalan bu izler sistem üzerinde .dll hataları oluşturabileceği gibi yine gereksiz yer işgal etmektedir. İşte bu noktada eğer cep telefonunun elle yapılamıyorsa mutlaka kolayca kullanılabilen bir programa ihtiyaç duyulmaktadır. Cleaner ilk kez çalıştırıldığı zaman programın şık ve sade ara yüzü ile karşılaşılmaktadır. Yapabilecek tüm işlemlere farklı butonlar üzerinden ve farklı sekmelerden rahatça ulaşılabilmektedir. Cep telefonu performans artırma uygulaması üzerinde öncelikli olarak kullanılabilecek dört adet farklı bölüm bulunmaktadır. Bunlardan istenilen kullanılarak telefonun performansı artırılabilir.

Du Speed Booster Özellikleri Neler?

du speed booster
du speed booster

Du Speed Booster Çin merkezli Baidu tarafından geliştirilmiştir. Uygulama, kullananların bir kısmının yorumlarına göre performansı artırsa da, bazı kullanıcılar uygulamanın ara yüzü konusunda şikayetçidir.

Power Clean Özellikleri Neler?

Power Clean Android tabanlı telefonlarda optimizasyon gerçekleştirmesi için geliştirilen Power Clean uygulamasıdır. Uygulama, yapılan güncellemelerin ardından çok daha geniş kapsamlı bir kullanım alanı sağlamaya başlamıştır. Cihazdaki geçi klasörlerde ve ara bellekte bulunan bütün gereksiz dosyalar tek bir adımda Power Clean ile temizlenebilmektedir.

Norton Clean Özellikleri Neler?

Norton Clean, Clean Master uygulamasıyla benzer özelliklere sahip bir cep telefonu performans artırma uygulamasıdır. Android 2.3 ve üzerindeki sürümlerle son derece uyumlu bir şekilde çalışan bu uygulama ile tablet ve telefonda performans iyileştirmesi yapılabilmektedir.


] }

Yorum yapın