Chrome Kayıtlı Şifreleri Görüntüleme

Google Chrome, yerleşik bir şifre yöneticisine sahiptir. Web tarayıcınızda oturum açtığınız taktirde, kullanıcı adı ve şifrelerini girmiş olduğunuz bütün sitelerde, Chrome size bir bildiri göndererek şifrelerinizi kayıt etmek isteyip, istemediğinizi size sormaktadır. Eğer kayıt etmek isterseniz, bu siteye daha sonra giriş yaptığınızda, otomatik olarak kullanıcı adı ve şifre alanı dolacak ve giriş yapabileceksiniz.

Chrome`un şifreleri kayıt ediyor olması elbette işimizi çok kolaylaştırıyor. Pekala, bu şifrelerle ilgili işlem yapmak istediğimizde ne yapmamız gerekiyor? Chrome kayıtlı şifreleri görüntüleme nasıl yapılır? Bilgisayar değiştirirken veya mobil cihazlarımızı satarken bu şifreleri silmemiz gerekiyor. İşte bu yazımızda sizlere bu soruların cevaplarını vereceğiz.

 

[infobox color=”#dd3333″]Chrome Kayıtlı Şifreleri Görüntüleme[/infobox]

Chrome`da kayıtlı şifreleri nasıl görürüz? Bu sorunun cevabını maddeler halinde size vereceğiz.

  • Chrome tarayıcınızı açın.
  • Sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine tıklayın ve “Ayarlar” menüsüne giriş yapın.
  • Burada, “Otomatik Doldurma” menüsünün hemen altında yer alan “Şifreler” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfada, Chrome`da kayıtlı olan bütün şifrelerinizi görebilirsiniz. Eğer bilgisayarınızda açılış için bir şifre kullanıyorsanız, göz simgesine tıklayıp şifreyi görmek istediğinizde size bir şifre soracaktır. Bu şifre, bilgisayarınızın açılışında kullandığınız şifredir.

Bu sayfada, şifrelerinizle ilgili bütün işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ama unutmamanız gereken bir detay bulunuyor. Burada bulunan ve unuttuğunuz bir şifreyi sildiğiniz zaman, bunun geri dönüşü olmayacağını unutmayın. Bunun için de, şifrelerle ilgili bir işlem yapmadan önce yedekleme yapmanızı öneriyoruz.


] }

Yorum yapın