Sınıfının En İyi İş Bilgisayarı Huma H4 V2.1 İncelemesi

Yılların eskitemediği ve kendini her zaman geliştirerek daha tercih edilebilir hale getirmek için çabalayan Monster markası genelde insanların aklına oyun bilgisayarı denilince gelmektedir. Hatta uygun fiyata mükemmel bir performans sunduğu için oyun amaçlı bilgisayar alan birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Her ne kadar olay böyle olsa da Monster’in sadece oyun bilgisayarı üretimi yapmadığını bilmek gerekiyor.

Huma H4 S.176 Large

Bu cihaz Bilgisayar incelemeleri kategorimizde daha önce incelediğimiz Tulpar, Markut ve Abra modellerinin yanı sıra olay iş bilgisayarına geldiğinde Monster markasına ait Huma serisi karşımıza çıkıyor. Huma serisi tamamen zarifliğe ve bu zarifliğin yanı sıra iş hayatında yapılacak işlemleri en iyi şekilde yapmaya odaklanmış. Bu seri sık sık iş seyahatine gidenler ve sürekli hareketli bir ortamda çalışanlar için rahat taşınabilir olması sebebi ile mükemmel bir deneyim sunuyor. Bu incelememizde Monster’ın yakın zamanda piyasaya sürmüş olduğu uygun fiyatıyla beraber kompakt bir tasarımı olan Huma H4 V2.1 modelini en ince ayrıntısına kadar inceleyeceğiz.

Huma H4 V2.1 Tasarım İncelemesi

Monster, bu seride uygulanan gelenek çizgisinin hiçbir şekilde dışına çıkmadan ince ve hafif tasarımı yine ön plana çıkarıyor. Huma H4 V2.1 modeli yaklaşık 1 kilogram ağırlıkta olmasının yanı sıra 17 mm’lik bir inceliğe sahip. Bu özellikleri bile sırt çantanıza koyarak rahatça taşıyabileceğiniz bir bilgisayar olması için yeterli gibi gözüküyor. Sürekli seyahat eden kişilerinde minimum ağırlık performansından kaynaklı olarak bizimle aynı şeyi düşündüğüne kesinlikle eminiz.

Monster, bu cihazın kasa malzemesine bir önceki versiyonlardan ziyade daha fazla önem vererek kasayı magnezyumdan tasarlamış. Bu sayede kasa güç kazanırken sadeliği de elden bırakmamış diyebiliriz. Kasanın üzerinde bulunan klavye normal bilgisayarlara göre çok daha fazla geniş bir alan kaplıyor. Bu da iş için çok mantıklı bir seçenek oluyor. Touchpad noktasında herhangi bir gelişme yok geniş bir yapı ile devam ediyor.

Huma H4 V2.1 Teknik Bileşen İncelemesi

Monster bu modelde teknik detaylara ince dokunuşlar yaparak performans noktasında önemli gelişmelere imza atmış. Cihazın içerisinde 8. Nesil Intel Core i7 – 8565U işlemci bulunuyor. Bu işlemci yük esnasında 4.6 GHz’e kadar çıkabiliyor. Aynı zamanda işlemcinin içerisinde 12 çekirdek bulunuyor. Bu çekirdeklerin 4’ü fiziksel olup kalan 8 tanesi izlek görevini görüyor. Cihazın anakartına entegre olarak gelen grafik kartı yine yüksek performanslı Intel UHD Graphics 620 sizi asla günlük işlerinizde yarı yolda bırakmayacaktır. Ayrıca bu kadar fiyata Intel ekran kartı mı kullanacağız diyorsanız Monster bunu da düşünerek cihazın içerisinde 2 GB GDDR5 belleğe sahip olan NVIDIA GeForce MX250 grafik kartını yerleştirmiş. Bu sayede sadece ofis işlemleriniz değil video editleme gibi birçok işleminizde yüksek performans kazanmış oluyor.

Huma H4 S.174 Large

Teknik bileşen detaylarında cihazın içerisinde bulunan 8 GB RAM bulunduğunu söylemeden geçmek olmaz. Bu ram 2400 MHz frekansında çalışarak yüksek performans konusunda diğer bileşenleri destekliyor. Monster özelleştirme seçenekleri sunarak bu ramı fabrika çıkışlı olarak arttırma imkanını size sunuyor. Tabii ki karar sizin satın aldıktan sonra kendinizde revize edebilirsiniz. Cihaz depolama konusunda sizi biraz sıkıntıya sokabilir. Fabrika çıkışında 256 GB kapasiteli bir SSD ile geliyor. Tabi ki bu durumu özelleştirme seçeneklerinden yükseltebiliyorsunuz.

Her ne kadar iş bilgisayarı olsa da iş bilgisayarlarında pil ömrü oyun bilgisayarlarına göre daha fazla ön plana çıkıyor. Bunun sebebi iş esnasında sürekli olarak prizlere bağlı yaşamak istenmemesidir. Bu cihaz hareket halinde olan insanlara göre tasarlanmış olduğu için mükemmel bir pil deneyimi sunuyor. Cihazın maksimum pil ömrü normal kullanım süresi içerisinde 8 saat kadar olabiliyor.

 


] }

Yorum yapın