Corsair Glaive RGB Pro İncelemesi

Oyun sektörünün son zamanlarda çok büyük bir ivme yakalaması ile birlikte oyun keyfini en iyi şekilde yaşamak için bilgisayar bileşenlerinde çok önemli gelişmeler yaşanıyor. Daha önce adını duymadığımız markalar son teknolojiye en iyi şekilde ayak uydurarak uygun fiyatlarda en iyi performansı veren bileşenleri piyasaya sürmektedir. Bu markalardan biri de Corsair olarak karşımıza çıkıyor. Firma özellikle RAM, klavye ve fare kullanıcılarını mutlu edecek ucuz fiyatlı yeni ara birimler ile adını duyuruyor. Gaming sektörü için son çıkardıkları Glaive RGB Pro isimli fare daha önce üretilmiş olan fakat kullanıcılar tarafından pek beğenilmeyen Glavie RGB modelinin çok fazla geliştirilmiş halidir. Cihazın incelemesini en ince ayrıntısına kadar yaparak satın alma fikri olan kullanıcılara yardımcı oluyoruz.

Glavie RGB Pro Tasarım İncelemesi

Glaive Rgb Pro Tasarim

Herhangi bir mağazada gördüğünüzde incelemeden geçemeyeceğiniz bir cihaz olduğuna iddia ediyoruz. Gaming sektörü için üretilen farelerden tasarım olarak birçok farkı bulunuyor. Kendine has çizgileri ve makro tuşlarının konumlandırılması diğer farelerden ayıran özelliklerinden sadece birkaçıdır. Tasarım olarak bir önceki modeli ile benziyor olsa da biraz daha detaylı incelediğinizde bu cihazın ne kadar farklı olduğunu görebileceksiniz. Bu tür farelerde DPI ayar tuşu genelde bir tane olsa da Glavie RGB Pro’da 2 adet olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle farenin tutuş hissiyatını daha iyi hale getirmek için kutuya eklenmiş olan yan destekler büyük bir artı olarak gözlemleniyor. Aynı zamanda bu yan destekler yumuşak bir kaplama sayesinde farenin tutuş hissiyatını daha fazla arttırıyor.

Cihaz tamamen plastikten oluşuyor olsa da fare üzerinde birçok noktanın kaplama özelliği birbirinden farklıdır. Farenin üst bölgesi tutuş hissiyatını iyileştirmek için yumuşak plastikten yapılmış fakat yan kısımların yapımında daha sert bir plastik kullanılmış. Bilgisayar çevre bileşenlerinde RGB renklendirme son dönemlerde moda haline geldiği için Corsair firması bu ürününde RGB aydınlatma konusunda bonkörlüğünü öne sürerek fare üzerindeki 3 bölgeye RGB aydınlatma desteği eklemiş. Üst bölgede bulunan sağ ve solda 2 adet çizgi aydınlatmanın yanı sıra Corsair logosu da RGB aydınlatmalı olarak piyasaya sürülmüş. Belki de en güzel aydınlatma cihaz üzerinde DPI ayarını gösteren ince RBG ledler ile yapılmış.

Glaive Rgb Pro

Cihazın kutusundan 3 ayrı el desteğinin çıktığını söylemiştik. Bu destekler cihazın sol kısmında bulunan bölgede kullanılmaktadır. Aparatlar yumuşak plastikten yapıldığı için cihazın tutuşunu daha rahat hale getiriyor ve oyuncuların oyuna odaklanma konusunda en büyük yardımcıları oluyor. Aynı zamanda aparatların yerleştirildiği bölüme çok iyi tutunmaları her an çıkacakmış gibi his vermesini engelliyor. 115 gram civarı bir ağırlığa sahip olan Glavie RGB Pro çok hafif sayılmasa da oyun oynarken kesinlikle insanı yormuyor. Tıklama bölümünün kapaklarının ömrü 50 milyon tıklama olarak belirlenmiş. Bu sebepten dolayı ekstra olarak yedek parça desteği sunulmuyor.

Glavie RGB Pro Performans İncelemesi

Corsair Rgb Pro

Glavie RGB’ye göre bu modelde en iyi iyileştirmeler cihazın performans kısmında yapılmış. İlk modelde kullanılan 18.000 DPI’a kadar destek veren sensörler artık kullanımdan çıkarılarak yeni modelde Corsair’in 18.000 DPI destekleyen özel üretim sensörleri kullanılıyor. Bu sensörler birçok farede kullanıldığı için daha önce kullanan kişiler aradaki farkı çok iyi bir şekilde anlayabilecekler. Oyun içerisinde kullanım halindeyken mükemmel bir akıcılık sağlayan cihaz bu konuda kişilerin tercih sebebi olacak gibi duruyor.

RGB renklendirmesine göz attığımızda ise ilginç bir özelliği bulunuyor. Cihaz İCUE desteği sayesinde işlemci ve anakartın sıcaklığına göre renklendirmeler değişiklik gösteriyor. Son olarak cihazın ayarlarına geldiğimizde ise bu tür fareleri kullanmış kişilerin kesinlikle zorlanmayacağını söyleyebiliriz. Bu ürün üst sınıf fare modelleri ile aynı performansı gösteriyor olsa da fiyat olarak 400 Türk lirası civarında satılıyor. Mouse’dan en iyi deneyimi almak için bilgisayar incelemeleri kategorimizde incelediğimiz gaming bilgisayarlarda kullanmanızı şiddetle öneriyoruz.

 


] }

Yorum yapın