Dijital Baskı ile Modern Reklam Çözümleri

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde firmalar büyük bir rekabet içerisinde reklam alanında çözümler aramaktadırlar. Reklamcılık klasik kalıplardan sıyrılarak daha modern bir hal almıştır. Bu çözümlerden biri de dijital baskı teknikleridir. Sizlerde işletmenize reklam çözümü arayışınızda iseniz Baskı Hizmeti firmamız ile mutlaka iletişime geçerek dijital baskı çözümleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

Öncelikle dijital baskı nedir bununla başlamak doğru olacaktır; Dijital ortamlarda hazırlanmış tasarım ve görsellerin en gelişmiş baskı teknikleri ile el değmeden hızlı bir şekilde yapılan baskı tekniğine dijital baskı denilir.

 

Geleneksel baskı yöntemlerine göre sayfa başına daha fazla ürün alınabilir. Dijital baskının ofset baskıdan daha çok kullanılıyor olmasının ana nedeni daha sonradan değiştirilebilir olması ve her iki yüzün ede farklı tasarımının uygulanabilir olmasıdır.

Dijital baskının hava şartlarına karşı dayanıklı olmasının solvent bazlı boya kullanılmasından kaynaklıdır. Dijital baskı tekniği tanıtım ve duyuru amaçlı kullanılan billboard, tabela, afiş gibi reklam ürünlerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

 

Diğer baskı tekniklerini hız ve kalite açısından geride bırakan dijital baskı ürünlerinde boyut sınırlamasının kaldırılması ile modern reklam ürünlerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

 

 

Dijital Baskının Tercih Edilme Nedenleri

İşletmeniz için modern bir reklam çözümü arıyorsanız dijital baskı çözümleri sizleri bekliyor. Peki, dijital baskının tercih edilme nedenleri nelerdir onlara göz atalım kısaca;

 

Düşük Maliyetli Olması: Dijital baskı ofset baskıya göre daha az maliyetlidir. Ön üretim aşaması olmadığı için ekonomiktir. Bu nedenle birim maliyeti oldukça düşüktür. Her zaman dijital baskı iş gücünden ve malzemeden tasarruf sağlar.

 

Üretimde Hızlı Sonuç: En iyi reklam ürünleri içerisinde olan dijital baskı makinelerde 1 saat içerisinde ortalama 12 bin çıktı alınabilmektedir. Ön üretim aşaması da olmadığı için süreç önemli derecede kısalır. Tasarımın hazır olduğu durumlarda aynı gün içerisinde bile baskı alınabilmektedir. Hızlı baskı çözümüne ihtiyaç duyulan durumlarda dijital baskı tercih edilir.

 

Tasarımda Özgürlük ve Esneklik: Dijital baskı tekniklerinde kalıp kullanılmadığı için kişiye özel tasarımlar yapılmaktadır. Bu nedenle hem tasarımcı hemde müşteriye dilediği şekilde baskı ürününü tasarlayabilirler. Ayrıca tüm tasarımlar üzerinde istenildiği gibi oynama ve düzenleme işlemi yapılmakta ve elektronik ortamda kolayca depolanmaktadır.

 

Gelişen teknolojinin ışığı altında matbaacılık sektöründe giderek daha fazla yer almaya başlayan dijital baskı makineleri diğer baskı sistemlerinin sağlayamadığı pek çok avantajı beraberinde getirir.


] }

Yorum yapın