Dropshipping Nedir, Nasıl Yapılır ?

Türkçe anlamı ‘Stoksuz Satış’tır. Dropshipping ile stok tutmadan, gelen siparişleri tedarikçi firmalara yönlendirerek müşteriye ulaşmasını sağlayabilmektesiniz. Bu iş modelini daha düşük sermaye ve daha az işletme gideri ile yapabilmektesiniz. Özellikle e-ticaret işine yeni giren girişimciler için tercih edilmektedir.

 

Ürünleri e-ticaret siteleri ile sergileyerek, talep edilen ürünü tedarikçilerden tüketiciye yönlendirerek satış yapılmaktadır. eBay dünyada Dropshipping yapan en ünlü firmalardandır. Türkiye’de de gittigidiyor benzer bir örnektir.

 

Dropshipping ile hiç harcama yapmıyor ya da çok az bir sermaye ile hemen işe başlayabiliyorsunuz. Eğer ürünün satışı olmazsa, ürün alış bedeli ödememektesiniz. Herhangi bir stok ve depo maliyeti ödememektesiniz. Ek olarak sipariş paketleme ve bu işlerin sarf malzemelerinin maliyeti olmadan yapabilmektesiniz.

 

Dropshipping yaparak ne kadar çok ciroya ulaşır iseniz o kadar çabuk şirket kurmanız gerekmektedir. Belirli bir ciroya kadar kabul eden Amerika cironuz arttıkça sizden şirket kurmanızı isteyecektir. İşte böyle bir durumda yurt dışında hemen hemen 7-8 bin liraya yakın olan şirket kurma durumundan kurtulmak için alternatif dropshipping ödeme yöntemleri seçerek şirket kurma derdinden kurtulabilirsiniz.

 

Ürünün siparişini alır almaz ürünü gönderebilirsiniz ve de kargolama ile de siz değil, tedarikçi uğraşmaktadır. Dropshipping ile e-ticaret yaparken, tek bir tedarikçiyle çalışmanız zorunlu değildir. Ürün çeşidinizi istediğiniz kadar arttırabilirken, birden fazla tedarikçi ile de çalışabilme imkanınız bulunmaktadır.

 

 

Ddropshipping Nasıl Yapılır ?

İlk olarak satış yapacağınız ürünlerin listesini oluşturmalısınız. Ürünlerin en iyi görsellerini bulmalısınız, alıcı ürünü net bir şekilde görebilmelidir. Ayrıca ürünün ayrıntılarını belirtmelisiniz. Belirlediğiniz ürünleri satmak için anlaştığınız üretici ile satış listesini kayıt yaptırmalınız ve satış portalınızı oluşturduğunuz Dropshipping sistemine yüklemelisiniz.

 

Alıcı, ürünü satın aldıktan sonra ücret kayıtlı olduğunuz Dropshipping sistemine gitmektedir. Ürün alıcıya ulaştıktan sonra sistemdeki ücret size geçmektedir. Tedarikçinin ürünü alıcıya göndermesi için alıcının adres bilgilerini sisteme kaydediyorsunuz.

 

Ürün ücretinden tedarikçiye ait olan kısmı ürün gönderilirken ödemiş oluyorsunuz. Dropshipping ile ürünün depolanması, paket işleri ve kargolama işi ile uğraşmadan satış yapabilmektesiniz. Dropshipping ile satış yaparken önemli olan değişik satış teknikleri denemek, ürünün reklam ve pazarlamasını iyi bir şekilde yapmaktır.


] }

“Dropshipping Nedir, Nasıl Yapılır ?” üzerine 3 yorum

  1. “Drop Shipping Nedir” (“STOKSUZ E TİCARET”)
    Dropship nedir kısaca açıklayacak olursak dropship Dilimizde “stoksuz e ticaret” anlamına gelmektedir ve DropShip,daha çok online stoksuz e ticarete yeni başlayan girişimciler tarafından tercih edilen bir online e ticaret sistemidir DropShip veya stoksuz e ticaret i kısaca bir başkasına ait olan ürünleri stok yapmadan veya satın almadan ödeme yapmadan kendi kârınızı koyarak satış yapmanız olarak şeklinde de açıklayabiliriz.Bu yöntem ticaretle uğraşanların yüzyıllarca yaptıkları bir iştir zaten.Ülkemizde bu sistemden haberdar olanların sayısı çok da fazla değildir. Droppship Yurtdışında daha çok kullanılan bir online stoksuz e ticaret yöntemdir.İnternette satış yapan insanlar,dropship firmalarıyla anlaşarak, kendi adlarına aldıkları domain üzerine kurulan bir e ticaret sitesi aracılığı ile veya yurt dışı siteler üzerinde en çok e bay‘da bu ürünleri satarak,bu ürünlerden kazanç sağlamaktadırlar ürünün müşteriye teslim edilmesini beklemek olacaktır.
    “STOKSUZ ETİCARET SİTESİ” AÇMAK İSTEYENLER İÇİN:Herşeyi ile hazır bir alışveriş sitesi alarak ürün stoklama yapmadan alışveriş sitesindeki ürünlerin satışına aracılık ederek komisyon kazananabilirsiniz

    Cevapla

Yorum yapın