Dünyada Bir İlk! HP Neverstop Laser 1200A İncelemesi

İş hayatında olduğu gibi günlük hayatımızda da önemli gereksinimlerden biri olan yazıcılar teknolojinin günden güne gelişim göstermesi ile birlikte mükemmel özellikler kazandılar. Çevre birimleri incelemesi kategorimizde en ince ayrıntısına kadar gözlemleyeceğimiz HP Neverstop Laser 1200a modeli yazıcıların yıllar sonraki değişimini en iyi şekilde özetliyor. Bu yazıcının diğer yazıcılardan kolayca ayırt edilebilen bir özelliği bulunuyor. Bu özellik ne diye soracak olursanız bunu öğrenmek için yazımızı detaylı olarak incelememiz gerekiyor.

 

Doldurulabilir Toneri olan İlk Yazıcı

HP markasının dünyada ilk olan toner doldurulabilir lazer yazıcısı 1200a modeli ile karşımıza çıkıyor. Bu cihaz doldurulabilir toner özelliği ile bugüne kadar piyasaya sürülmüş birçok yazıcıdan ayrılıyor. Her sektörde olduğu gibi öncü bir marka gelip çıkıyor ve kategori içerisinde yeni özellikli ürünler piyasaya sürüyor ve bu ürün piyasanın öncüsü haline geliyor. Yazıcı kategorisinde ise bu görevi üstlenen model bu oluyor.  Doldurulabilir toner özelliğine sahip yazıcılar 4 farklı model olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda bu modellerin her biri birbirinden farklı olarak özelliklere sahip durumda. Ancak her model farklı özelliklere sahip olsa da hepsinin ortak olan yanı toner doldurma özelliğidir.

HP Neverstop Laser Tasarım İncelemesi

Hp Neverstop Laser

HP Neverstop Laser 1200a ergonomik yapısı ile ofis ortamlarında birçok insanın beğenisini kazanıyor. Sade ve kompakt tasarımı sayesinde üzerinde bulunan lcd ekran ve tuşlar ile birlikte direkt olarak yazıcı üzerinden baskı işlemi yapabiliyorsunuz. Ofisinizde bilgisayarınızın yanına koyarak rahatça kullanabileceğiniz bir model olması oldukça sevindirici bir özelliktir. Ürün kutudan çıktığı anda hazır halde olması ile dikkatleri üzerine çekiyor, herhangi bir kurulum süreci bulunmuyor. Diğer yazıcılarda olduğu gibi ısınma gereksinimi bu cihazda bulunmuyor. Kısacası tak çalıştır bir cihaz olarak hazırlanmış.

HP Neverstop modelinin kasa kısmındada birçok dikkat çeken özellik bulunuyor. Ön yüzünde bulunan maksimum 150 kağıt kapasiteli çekmecesinin kapağı tamamen güvenlilik esasına dayalı olarak dayanıklı bir şekilde yapılmış. Bu kapak sayesinde içeride bulunan kağıtların çevresel etkiler ile nem ve rutubet kapması tamamen engellenmiş diyebiliriz.

Yazıcının fotokopi kısmının altında bulunan giriş haznesi aracılığı ile tarayıcı özelliğini kolayca kullabiliyorsunuz. Bu alanın kullanım şekli genelde kurumlarda kimlik tarama şeklinde olacağı için yazıcı adeta bu işlem için biçilmiş kaftan olarak üretilmiş. Kimlik taraması anında kimliğin nereye koyulacağı ve ön arka yüz taraması yapılırken dikkat edilmesi gereken konular tamamen yazıcı tarafından yönlendirilmektedir.  Cihazın tarayıcı çekmecesinin alt kısmına baktığımızda ise çıktı sürecinde kağıtların dışarıya aktarıldığı bölümü görüyoruz.

 

HP Neverstop Laser Yazıcı Toner Dolumu

Hp Neverstop Laser 2

HP Neverstop Laser yazıcı diğer cihazlardan tamamen kolay toner dolumu ile ayrılıyor. Cihazın ön yüzünde sağ kısımda bulunan toner seviyesi göstergesi sayesinde toner seviyesini kolayca anlayabiliyorsunuz. 2500 sayfalık bir çıktı alma sürecinde tonerin yarısı bitmiş oluyor. Tam olarak bu noktada toner doldurma işleminin başlatılması gerekiyor. Bu da çok kolay bir işlem olduğu için bu model tercih edilebilir bir hale geliyor.

Toner dolum kitinin içerisinde bulunan toner miktarı 2500 sayfalık baskı sonrasında tüketilen toner miktarına denk geliyor. Bu kitin kullanılmaya başlanması yaklaşık olarak 15 saniye sürüyor. Kısacası çok kısa bir süre içerisinde yazıcının toneri rahatça doldurulabiliyor. Doldurma süresinin kısa ve çok kolay olması dolum işleminden sonra beklemeye de sebebiyet vermiyor. Dolum işlemini gerçekleştirdikten sonra baskı işlemine hızlıca geri dönebilmek mümkün oluyor.  Cihaz kutusundan ilk çıkarıldığında tam dolu yani 5000 sayfalık bir miktarda toner ile çıkıyor.

 

HP Neverstop Laser Yazıcı Özellikleri

İşlevlerBaskı, tarama, kopyalama
Baskı TeknolojisiLazer
Baskı HızıDakikada 20 sayfa
İlk Sayfa Çıkış Hızı7,6 sn (siyah, A4, hazır)
Baskı Çözünürlüğü600×600 x 2 dpi (siyah)
Aylık Baskı Kapasitesi20 bin sayfaya kadar A4
Çıktı Kapasitesi100 yaprak
Bellek/İşlemci64 MB/500MHz
Kontrol Paneli2 satırlı LCD
BağlantıUSB
Boyutlar380 x 293 x 287 mm
Ağırlık8,71 kg.

] }

Yorum yapın