Dünya’da En Çok Kullanılan Arkadaşlık Uygulamaları 2020

Dünya’da en çok kullanılan arkadaşlık uygulamaları aşağıda belirtilmiştir:

  • Tinder,
  • OkCupid,
  • Badoo,
  • Skout,
  • Hoott,
  • Coffee Meets Bagel,
  • Hinge,
  • Hot or Not.

Listelenen uygulamaların hepsi arkadaşlık uygulaması olup, extra içerikler hariç ücret gerektirmemektedir.

Tinder Özellikleri Neler?

tinder
tinder

Tinder mobil cihazlarda kullanılabilen bir arkadaşlık uygulamasıdır. 2012’de ilk piyasaya sürüldüğünden beri hızlıca yaygınlaşmaya başlayan uygulama, 38 dilde ve 196 ülkede milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Uygulamada yer alan profiller, bir kart destesi şeklinde kullanıcının karşısına  çıkmaktadır. Beğenilmeyen kişiler ‘sola’ kaydırarak es geçilebilmekte, beğenilenler ise sağa kaydırarak ‘like’ edilebilmektedir. Match’ (eşleşme) esasına dayanan uygulamada, birkaç fotoğraftan ve kısa bir açıklamadan oluşan bir profil oluşturulabilmekte, tercih edilen cinsiyet ve yaş aralığında olan kişilerin profilleri arasında hızlıca dolaşılabilmektedir. Biri beğendildiğinde (ya da güncel tabirle ‘like’ edildiğinde), o kişi de beğenirse, ‘match’ olur, yani eşleşme gerçekleşir. Eşleştikten sonra ise mesajlaşabilmeye başlanabilmektedir.

OkCupid Özellikleri Neler?

OkCupid yeni arkadaşlar bulunmasını ve mesajlaşırmışsınız sağlayan bir arkadaşlık uygulamasıdır. Uygulamada detaylı arama filtreleri de bulunmaktadır. Gelen giriş ekranındaki “Join us” butonuna dokunarak üye olunabilmektedir. Daha sonra profil fotoğrafı eklenip arama kısmından kişiler ya da yakındaki seçeceğinden yakın mesafedeki kullanıcılar görüntülenebilmektedir.

Badoo Özellikleri Neler?

Badoo kişiler ile arkadaş olmayı ve mesajlaşmayı sağlayan ücretsiz bir arkadaşlık uygulamasıdır. Badoo uygulamasını indirdikten sonra üye olmak ve profil fotoğrafı yüklemek gerekmektedir. Daha sonra arama kısmından istenilen kişiler ile arkadaş olunabilmekte ve mesajlaşılabilmektedir.

Skout Özellikleri Neler?

Skout uygulaması üzerinden kullanıcılar edebileceği, kullanıcılarla birbirine hediyeler verebilmekte ve fotoğraf paylaşabilmektedir. Kendi kullanıcı arama parametrelerini üzerinden sohbet etmek istenilen kişi özelliklerini belirlenebilir, buna göre eşleştirmeler sonucu yeni arkadaşlıklar kurabilmektedir.

Ayrıca dünyada en çok kullanılan arama motorları bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Hoott Özellikleri Neler?

hoott
hoott

Hoott bir arkadaşlık uygulamasıdır. Uygulama ile yeni insanlarla tanışılıp sohbet edilebilmektedir. Uygulamada oyun modunda tasarlanmış “Tanışmak ister misiniz?” özelliği bulunmaktadır. Bu soru rast gele kişilere sorulabilmekte ve yine rastgele kişiler tarafından evet ya da hayır olarak oylamabilmektedir.

Coffee Meets Bagel Özellikleri Neler?

Coffee Meets Bagel ile yeni kişiler ile tanışılıp arkadaş olunabilmektedir. Uygulama telefona indirildikten sonra ya Facebook ya da telefon numarası üzerinden üye olunabilmektedir. Akabinde vize işlemlerinde doldurulan formun bir benzerini doldurup profil fotoğrafı eklemek gerekmektedir. Sonrasında yakınlarda bulunan ya da rastgele kişiler ile tanışılıp buluşulabilmektedir.

Hinge Özellikleri Neler?

Hinge ücretsiz indirilen bir uygulamadır. Uygulama indirildikten sonra üye olmak gerekmektedir. Hinge’i diğer uygulamalardan ayıran özelliği ise ilişki uygulaması olmasıdır.

Hinge kaydırarak yapılan eşleşmelere karşı olarak yeniden yapılandırılmıştır.

Hot or Not Özellikleri Neler?

Hot ot Not gelişmiş Özellikleri kullanma tercihi hariç ücretsiz bir arkadaşlık uygulamasıdır. Uygulamaya Facebook hesabı entegre edilerek kullanılabilmektedir. Uygulamanın kullanım şekli Tinder’a benzemektedir.


] }

Yorum yapın