En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları 2020

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarının listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • VSCO,
  • Snapseed,
  • Afterlight 2,
  • Polaar,
  • A Color Story,
  • Darkroom,
  • Lightroom CC,
  • Pixlr,
  • Filterstorm Neue,
  • Aviary,

Yukarıda sıralanan fotoğraf düzenleme uygulamalarının indirmesi ücretsiz, kullanımı ise belirli özellikler için ücretlidir.

VSCO Özellikleri Neler?

vsco
vsco

VSCO özellikleri arasında en öne çıkanı fotoğrafları profesyonel çekim gibi düzenlemesidir. Uygulama ücretsiz fakat bir üst sürümü ücretlidir. Uygulamada renk ve doku yoğunluğu istenildiği şekilde ayarlanabilmektedir.

Snapseed Özellikleri Neler?

Snapseed fotoğraf düzenleme uygulamasıyla fotoğrafların en detay ayarlarını yapılanilir,, onlara çok güzel efektler verilebilir, hatta istenmeyen nesneler bile bir yere kadar silebilir. Uygulamada 29 farklı işe yarayan araç ve filtre vardır. Daha önce ücretli olan bu uygulama şu anda AppStore ve Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirilebilmektedir. JPG ve RAW fotoğraf düzenleme imkânı sunan Snapseed bu özelliğiyle diğer uygulamalardan ayrılmaktadır.

Afterlight Özellikleri Neler?

Afterlight başlatıldığında kullanıcıları son derece sade ve anlaşılır bir arayüz karşılamaktadır. Açılış ekranının sağ alt köşesinde bulunan dişli ikonu, ayatlar sekmesine yönlendirme yapmaktadır. Bu sekme aracılığıyla kullanıcılar çeşitli konulardaki tercihlerini belirleyebilmektedir. Açılış ekranının alt kısmının ortasında yer alan küçük Instagram ikonu Afterlight’ın Instagram hesabına yönlendirme yapıyor. Sayfanın tam ortasında yer alan büyük Afterlight logosunun altına ise daha küçük boyutlarda iki ikon yerleştirilmiştir. Instagram logosunu hatırlatan ikon Afterlight’ın kamerasını çalıştırırken, galeri ikonu kullanıcıları film rulosuna götürmektedir. Geniş seçenekleri ile beğenilen fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer almaktadır.

En çok kullanılan arkadaşlık uygulamaları bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Polaar Özellikleri Neler?

Polaar kullanıcılarına diğer birçok fotoğraf düzenleme programına nazaran çok daha detaylı bir içerik sunmaktadır. Uygulama, çift lens efekti ve derinlik ayarlamaları, maskeleme ve akıllı algılama özelliğine sahip gelişmiş yüz düzenleme araçları, kendi filtrenizi oluşturma ve geniş fotoğraf uzantısı gibi fotoğraf düzenlemek hakkında gerekli tüm özellikleri sunmaktadır.

A Color Story Özellikleri Neler?

a color story
a color story

A Color Story fotoğraflarda ve Instagram’da paylaşılacak olan hikayelerde düzenleme yapmaya yaramaktadır. Bu uygulama tamamen ücretsiz olmakla birlikte indirip kullanan kullanıcıların memnuniyetini kazanmaktadır. Uygulamanın arayüzü oldukça gelişmiş ve basit kullanımlıdır.

Darkroom Özellikleri Neler?

Darkroom başlatıldığında öncelikli olarak uygulamanın özelliklerine ilişkin kısa bilgiler veriliyor. Bu seansın sonunda ise kullanıcılara Darkroom’un beta süreçlerine katılmayı isteyip istemedikleri soruluyor. Katılmak isteyenlerin e-posta adreslerini yazmaları yeterli oluyor. Giriş aşamasının tamamlanmasının ardından kullanıcılar Darkroom’un ana sayfasına yönlendiriliyor. Uygulamanın ana ekranında çok sayıda fotoğraf ızgara görünümü eşliğinde gösterilmektedir.

Lightroom CC Özellikleri Neler?

Lightroom CC dijital bir aydınlık odanın bütün işlevlerini yerine getirirken fotoğrafları organize etmeyi, editlemeyi, jpeg olarak istenilen boyda kopya çıkarmayı, kitap ya da videolar hazırlamayı, istenilen fotoğrafları Flickr, 500px gibi paylaşım sitelerine yüklemeye hatta web sitesi yapılmasına olanak sağlayan bir uygulamadır. Kısaca Lightroom sadece bir fotoğraf editörü değil fotoğrafçılıkla ilgili tam bir iş akışı yapılmasına olanak veren bir uygulamadır. Bu nedenle en iyiler arasında yer alan fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında belirgin yere sahiptir.


] }

Yorum yapın