Acer Shift 7 Teknik Özellik ve Tasarım İncelemesi

Son zamanlarda bir hayli değişen teknoloji ile birlikte bilgisayarlar incelik kazanmaya telefonlar ise ekran boyutu bakımından büyümeye başladı. Şık ve sade görüntüsü ile tüm dikkatleri üzerine çeken Acer Shift 7, kullanım kolaylığı bakımından kullanıcılara aşırı derecede rahatlık sağlıyor. Dünya üzerinde bugüne kadar üretilmiş bilgisayarlar arasında 1 cm kalınlık ile en ince bilgisayar olma konusunda iddialı olan bu model gerek iş gerekse günlük kullanım açısından adeta performans cihazı denilebilir.

Acer Shift 7 Tasarım ve Ekran Boyutu

Acer Shift 7, dış görünüşü ile özellikle tasarıma ayrı bir önem veren kişileri büyük ölçüde etkilemeyi başardı.  Performans ihtiyacının yanı sıra bilgisayarını her dakika yanında bulundurması gereken kişiler için sağladığı taşıma kolaylığı bu bilgisayarı diğer bilgisayarlara göre daha fazla ön plana çıkarıyor. Cihazın ekran boyutu 13.3 inç olarak piyasaya sürüldü. IPS panele sahip bu ekran görüntü kalitesi olarak kullanıcılarına FULL HD görünüm sunuyor.

Acer Shift 7 Kullanim

Ekran çerçevesine gelecek olursak neredeyse yok denecek kadar ince bir çerçeveye sahip olan cihazda kullanılan malzemelerde kalitesini dışarıdan ilk bakıldığında farkettiriyor. Klavye zemini konusunda yine beklenti sınırlarını zorlayarak altın renkli bir görünüm sunuyor. Metalik bir yapısı bulunmasına rağmen bilgisayarın ağırlığı sadece 1 kilogram civarında bulunuyor. Bu sayede günlük hayatınızda bilgisayarı kolaylıkla çantanızda taşıyabiliyorsunuz.

Cihazın bağlantı bölümlerine bakıldığında incelik kazanması için birçok bağlantı noktası kullanılmamış. Sadece 2 adet USB portu ve 1 adet kulaklık girişi bulunuyor. Touchpad alanının geniş bir yapıda olması hem yukarıdan bakıldığında görünümünü güzelleştiriyor hem de küçük bir bilgisayar olmasına rağmen kolay bir touchpad kullanımı sağlıyor.

Acer Shift 7 Performans İncelemesi

Cihaz 2019 yılında piyasaya sürülen Intel Core i7 etiketine sahip Intel Kaby Lake işlemcisi ile birlikte satışa sunuluyor. Bu da performans bakımından kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor. Teknik özelliklerine bakmaya devam edersek içerisinde bulundurduğu 8 GB DDR3 bellek ile işlemlerinizi daha hızlı yapmanıza olanak sağlanıyor. Özellikle HDD depolama aygıtının son yıllarda eski moda haline gelmesi bu cihazda HDD yerine SSD kullanılmasına sebep olmuş. 256 GB SSD desteği ve 3.60 GHz’ye kadar hızlı çalışan bir teknolojiyi bu incelikte uzun zamandır görmemiştik. Ekran kartı kullanımında ise Intel’in HD Graphics 615 sertifikalı grafik birimini kullanıyor. Ne yazık ki ekstra bir ekran kartı bulunmuyor.

Acer Shift 7 Kasa

Shift 7’nin pil kullanım süresine gelecek olursak, içerisinde ekstra bir ekran kartı bulunmadığı için oyun performansının bir hayli düşük olacağını düşünmenizde fayda olacaktır. Bu da doğrudan pil performansına etki ederek mobil kullanımda uzun süreli pil performansı sağlıyor. Acer markasının cihazın tanıtımında verdiği değerlere göre pil kullanım süresi 9 saat civarında kullanım ömrü sunuyor.

Kullanım olarak telefon incelemeleri kategorimizde bulunan birçok telefon ile neredeyse aynı işlevi gören bu cihaz web tasarımcılar ve oyun oynamayı seven kişiler için pek uygun değildir. Günlük dizi izleme, internette sörf yapmak gibi işlemlerinizi bu cihazla yapabilirsiniz. Ürünün Türkiye satış fiyatı 9.000 Türk lirası civarında seyrediyor. Bu özelliklere bakıldığında oyun oynayamadığınız, tasarım, grafik, yazılım gibi işlerinizi halledemediğiniz bir bilgisayara sadece ince olduğu için bu kadar ücret ödemek ne kadar mantıklı olur bilemiyoruz. Bu konuda fikirleriniz var ise yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Acer Shift 7 Teknik Özellikleri

İşlemci: Intel Core i5 7Y54, Intel Core i5 8200Y, Intel Core i7 7Y75, Intel Core i7 8500Y
Grafik kartı: Intel HD Graphics 615, Intel UHD Graphics 615
Görüntü: 13.3 inç, 14 inç
Ağırlık: 0.89kg, 0.98kg, 0.99kg, 1.1kg, 1.125kg, 1.179kg, 1.2kg

] }

Yorum yapın