Düşük Bütçeyle Takipçi Arttırmanın Yolu

Blogunu yeni kuran veya bir süredir blog yazmasına rağmen istediği hit ve takipçi sayısına ulaşamayan blogger’lar kısa bir sürede bu sayıyı yükseltmek istiyorlarsa ellerini ceplerine atarak popüler sitelerde tanıtımlarını yapmalılardır. Fakat ne yazık ki bu iki yöntem oldukça maliyetli sonuçlara kadar çıkıp hiç bir şey elde etmedende saha dışına atılabilirsiniz.

 

Hit arttırmanın daha düşük maliyetle elde etmenin yolu var mı diye sorucak olursanız tabi ki de vardır. Akla ilk gelen şeylerden biri olan Çekiliş Yapma Düşüncesi ‘dir ? Valla kepap deriz kebap ?.  İlerleyen zamanlarda aklıma gelen hit arttırma yöntemlerini’de sizlere yazılarımla bildirip durucağım arkadaşlarım siz hiç merak etmeyin ?.

 

 

Çekiliş Düzenleyerek Neler Kazanırsınız ?

  • Çekilişe katılanlardan backlink kazanacaksınız. Bu sizin arama sonuçlarındaki performansınızı olumlu etkiler.
  • Sosyal medyada hesaplarınızın takipçi sayıları artacak.
  • Çekilişe katılan kişiler blogunuzun tanıtımı yapılmış olacak. Kısa sürede çok fazla takipçi alacak, takipçi kazanacaksınız.
  • Ve daha bir sürü olumlu sonuç.

 

 

Peki Tüm Bunlar Nasıl Olacak ?

Yukarıda bahsettiğim şeyleri kazanmak için dikkat etmeniz gereken maddeler var. Birincisini söyleyecek olursam çekilişe katılım şartları, ikincisi ise dağıtılacak hediyeler olabilir.

 

Çekilişe katılım şartlarını öyle bir düzenlemelisiniz ki görenin aklında kalacak ama hediyelerde bunun şakşakçısı olacak bir şekilde düzenler iseniz daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bunu görenlerin ; acaba katılsam mı, katılsam ne olur, iyi şeyler var gibi düşüncelere direk teslim etmesi lazım kendini.  Ee canım o kadar blog yazarısınız gösterin bakalım marifetlerinizi. Dokunun tuşlara görelim sanatınızı ☺.

 

Diğer önemli bir unsura gelecek olursam bu çekilişinizi çoklu ortamlarda paylaşmanızı şiddetle öneririm. Eğer bir tarafta paylaşmaz iseniz hiç bir yönüyle pozitif sonuç elde edemezsiniz ?.

 

En olmazlardan bir tanesi de form oluşturmak. İnternette bir sürü forum oluşturabileceğiniz siteleri bulabilirsiniz. Çekilişe katılacak kişilerin bu forum üzerinden katılması sizi daha bir profesyonel olarak gösterir.

 

Çekiliş süresince göreceksiniz ki kısa sürede ziyaretçi sayınızda büyük bir artış olacaktır.

 

 

2. Yöntem Sosyal Medya Hesapları

Başka bir yöntem ise sosyal medya hesaplarınız dan geçer. İnternet ortamında ne kadar olay ile ilgili yani yazınız ile ilgili, ilgi çekici tweetler,postlar atar iseniz o kadar çok takipçi sizin ile etkileşim halinde olur.

 

Burada da es geçemeyeceğiniz bir olay vardır ki o da hashtagler (#) kullanmanızdır. Hem hashtag kullanıp hemde yazılarınızı Facebook Gruplarında paylaşmalısınız. Ne kadar çok kişi görür ise o kadar çok akıllarda yer etmeye başlayabilirsiniz.

 

Bir diğer yöntem ise sosyal medya hesaplarınıza düşük ücretler karşılığında aktif Türk takipçiler satın alabilirsiniz. Bu sayede başka hiç bir yerde paylaşma gereği duymadan kitler oluşturup onlara bir gösteriş yapabilirsiniz. Fakat bununda bir dezavantajı vardır ki satın almış olduğunuz takipçiler sizin blog kategorinizle ilgili kullanıcılar olmayabilir. Bu yüzden onlardan unfollow yiyebilirsiniz.

 

Kısa yoldan popüler olmak istiyor iseniz yapmanız gereken sosyal medyada olmayan bir olay yapmanızdır. Büyük akılda kalacak olaylar yapabilir iseniz tebrikler siz artık bir FENOMENSİNİZ ?.

 

İnstagram Takipçi Satın Al

 


] }

“Düşük Bütçeyle Takipçi Arttırmanın Yolu” üzerine 15 yorum

  1. Güzel öneriler için teşekkür ederim çoğu insan artırmayı bilmediği için piyasada takipçi satışı yapanlara para vermek zorunda kalıyor umarım karşılığınızı alırsınız. Mutlu Bloglar

    Cevapla
  2. Çok güzel bir paylaşım yapmışşınız takipçi kasmak isteyenin kesinlikle okuması gereken bir makale olmuş

    Cevapla

Yorum yapın