E-Devlet Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Türkiye Cumhuriyeti tarafından 2006 yılında açılan E-Devlet sistemi her geçen gün hizmet içeriğini artırmakta, hemen hemen neredeyse tüm devlet işlemlerinin yapıldığı bu sistem Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının işlemlerini kolaylaştırmakta.

Bu hizmet üzerinden adınıza açılmış dava, plaka sorgulama, sabıka kaydı, vergi borcu vb. birçok işlemlerinizi kısa sürede yapabilirsiniz. Bütün bu işlemleri kişisel bilgilerinizi en iyi şekilde koruyarak yapmaktadır.

[infobox color=”#dd3333″]E-Devlet Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?[/infobox]

E-Devlete ilk defa girdiğinizde sizden Telefon numarasını tanımlamanızı isteyecektir. Eğer daha önce telefon numarası girdiyseniz ve telefon numaranızı değiştirmek istiyorsanız numaranızı güncellemeniz gerekmektedir. E-Devlet telefon numarası güncelleme işlemini aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz.

  • İnternet tarayıcınız üzerinden https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresine giriş yapın.

  • Üyelik bilgilerinizi girerek sisteme giriş yapın.

  • Sağ köşede Adınızın kenarında ufak bir ok işareti var ona tıklayın.

  • Daha sonra iletişim seçeneklerine tıklayın.

  • Açılan pencere üzerinden sisteme kayıtlı telefon numaranızı ve e-posta adresinizi göreceksiniz. Güncellemek istediğiniz bilgiyi değiştirip daha sonra güncelle butonuna tıklayın. Bu işlemden sonra sizden doğrulama sms veya doğrulama maili gönderecektir.

Bilgilerinizi güncelledikten sonra bütün gönderilerden haberiniz olacaktır.


] }

Yorum yapın