eBay Hesabı Nasıl Silinir?

eBay hesabınızı silmek için bir web tarayıcısından hesabınıza giriş yapmak zorundasınız. Hesabınızı silmek için bir de hesap bakiyeniz sıfır olması gerekmektedir.

 

eBay Hesabı Nasıl Silinir?

eBay hesabını kalıcı olarak silmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

 

Adım 1: Herhangi bir web tarayıcısından eBay sitesine giriş yapın. Sitede kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak hesabınıza girin.

 

Adım 2: Sol üst köşede bulunan kullanıcı adınızın üstüne tıklayın, daha sonra açılan menüde “Hesap Ayarı” sekmesine tıklayın.

 

EBay Hesap Ayari

 

Adım 3: Açılan sayfada üst menüde bulunan “Hesap” menüsünü seçin. Burada sağ tarafta bulunan “Hesabımı Kapat” sekmesine tıklayın.

 

EBay Hesap Ve Hesabimi Kapat 300x72

 

Adım 4: Bu sayfada size hesabınızı kapattığınızda neler olacağıyla ilgili genel bilgiler verilmektedir. Buradaki bilgilendirmeyi okuduktan sonra, kararınızda bir değişiklik yoksa, sayfayı biraz aşağıya kaydırın ve “Hesabımı Kapat” butonuna tıklayın.

 

Hesabi Kapat 150x57

 

Adım 5: Açılan sayfada iletişim bilgilerinizi girmeniz istenecektir. Bu bilgileri girerek devam edin.

 

 

Adım 6: Buradan, eBay hesabını neden kapatmak istediğinize dair bilgi istenilmektedir. Neden kapatmak istediğinizi seçin ve “Continue” butonuna basın.

 

EBay Hesap Kapatma Nedeni 300x296

 

Adım 7: Bu sayfada, hesabınızı silmemeniz için tavsiyelerde bulunuluyor. Siz yine de silmek istiyorsanız, aşağıda bulunan pencereden “No, please close my account” seçeneğini seçip, “Continue” butonuna tıklayın

 

EBay Hayir Hesabimi Kapatmak Istiyorum 300x94

 

Adım 8: Son olarak, en son bir bilgilendirme sayfası açılır. Bu sayfada kapanan hesabın kesinlikle tekrar geri açılamayacağıyla ilgili bilgiler yer almaktadır. Burada yapmamız gereken “I read and understand the above information” seçeneğini onaylamak ve “Continue” butonuna tıklamak.

 

EBay Okudum Ve Anladim 300x129

 

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra, hesabınız 7 gün içerisinde kalıcı olarak kapanacaktır. Bu sayede eBay hesap kapatma işlemini tamamlamış olacaksınız.

 

 


] }

Yorum yapın