LinkedIn Hesabı Nasıl Silinir? – Resimli Anlatım

LinkedIn Nedir?

LinkedIn, iş dünyasındaki profesyonel kişilerin sosyal ağıdır. İster büyük bir şirkette yönetici olun, ister küçük bir dükkan işleten işletme sahibi veya üniversiteden yeni mezun olmuş bir şekilde iş arayan bir genç olun, LinkedIn, profesyonelliğini geliştirmek ve büyük kariyer peşinde olan kişilerin, profesyonel ve kariyer sahibi insanlarla iletişim kurmak için kullandıkları sosyal bir platformdur.

 

Belirli bir süre LinkedIn hesabınızı kullandınız ve farklı sebeplerden dolayı size ait olan bir LinkedIn hesabı silmek istiyorsunuz. Sizlere bu yazımızda LinkedIn hesabı nasıl silinir? Bu sorunun cevabını vereceğiz.

 

LinkedIn Hesabı Nasıl Silinir?

LinkedIn hesabınızı silmek için aşağıdaki adımları sırasıyla yapmanız gerekiyor.

 

Adım 1: Öncelikle LinkedIn sitesine giriş yapın.

 

Adım 2: Siteye girdikten sonra, silmek istediğiniz hesabınıza ait kullanıcı adı ve şifresiyle hesabınıza giriş yapın.

 

Adım 3: Hesap bilgilerini girdikten sonra, açılan ana sayfada üst menüde bulunan “Ben” seçeneğine tıklayın. Ardından açılan menüden “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğini seçin.

 

LinkedIn Ben Ve Ayarlar Ve Gizlilik

 

Adım 4: Ayarlar bölümünde üstte bulunan “Hesap” sekmesine tıklayın. Daha sonra, menünün altında bulunan “Hesap Yönetimi” seçeneğini seçin.

 

LinkedIn Hesap Yonetimi

 

Adım 5: Bu menüden sağ tarafta bulunan “LinkedIn hesabınızı kapatma” seçeneğini seçin.

 

LinkedIn Hesabinizi Kapatma

 

Adım 6: Son olarak, açılan sayfada neden kapatmak istediğinizi seçin ve “İleri” butonuna tıklayın. Buradan şifrenizi girerek altta bulunan “Hesabı Kapat” butonuna tıklayın.

LinkedIn Hesap Kapatma Son Adim LinkedIn Hesabi Kapat Butonu

 

 

Bu işlemleri yapmanızın ardından, LinkedIn hesabını kalıcı olarak kapatma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Lütfen, bu işlemleri yapmadan önce bütün verilerinizin silineceği bilgisini unutmayın.


] }

Yorum yapın